Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Głosuj na Przedszkole Miejskie Nr 1 w Chojnowie!

Autor Przedszkole Miejskie Nr 1
Data utworzenia: 29 listopad 2013, 18:07 Wszystkich komentarzy: 0


Głosuj na Przedszkole Miejskie Nr 1 w Chojnowie!

Przedszkole Miejskie Nr 1 w Chojnowie bierze udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym. Jest to konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć przedszkola, punkty przedszkolne oraz zerówki z całej Polski. Hasłem tegorocznej edycji jest „Drugie życie śmieci”, a jego celem zainteresowanie dzieci ideą powtórnego wykorzystywania odpadów, czyli tzw. upcyklingu.

Wiele przedmiotów kończy swe „życie” przedwcześnie, mając przed sobą jeszcze wiele możliwości cieszenia nas swoją obecnością – a zwykle wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by nadać im drugą „młodość” oraz sprawić, by odżyły na nowo i służyły nam w nowej roli. Tę wyobraźnię i świadomość chcielibyśmy wspólnie obudzić wśród dzieci z naszego przedszkola, które bardzo chętnie zgłębiają wiedzę dotyczącą ekologii, a co za tym idzie uczestniczą w różnych akcjach propagujących ochronę środowiska.


Pracę konkursową wykonały dzieci z grupy "Biedronki". Biorąc udział w Konkursie "Drugie Życie Śmieci" cieszyły się, że nie tylko mogą włączyć się w pokazanie innym jak można ciekawie i mądrze wykorzystać różne śmieci i odpady, ale także świetnie się przy tym bawić. Korzystając z faktu, że w ich sali pojawiło się niedawno piękne akwarium z kolorowymi rybkami, co wywołało wielką radość na ich buziach, jednogłośnie postanowiły odwzorować taki podwodny świat w swojej pracy. Odpady wykorzystane w naszej pracy to pudełko kartonowe, korek, zakrętki, spinacze do bielizny, płyty CD, rolki po papierze toaletowym, rękawiczki gumowe, folia spożywcza, kubeczki po jogurtach, tubki po paście do zębów i kremach, woreczki foliowe, wytłaczanka po jajkach, butelki plastikowe, łyżeczki plastikowe, pojemniki po zabawkach Kinder, gąbka do mycia naczyń, pudełko po zapałkach, talerzyk papierowy, kolorowe kable.Angażując się bardzo w gromadzenie materiałów i odpadów potrzebnych do powstania pracy, klejąc, malując, wycinając i wieszając z wielką dumą i satysfakcją ukończyły swoje dzieło, którego efektem chciałyby się podzielić ze wszystkimi.


Zapraszamy do obejrzenia pracy, której nadaliśmy tytuł"Podwodny świat" i zachęcamy do głosowania na nasze przedszkole! Oto link do strony http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2013/?utm_source=buliba&utm_medium=odsylacz&utm_campaign=eko2013

Dla przedszkoli, które zdobędą największą liczbę głosów czekają atrakcyjne nagrody!

Jeszcze raz zachęcamydo codziennego głosowania na nasze przedszkole, co zwiększy naszą szansę na wygraną!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.