Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Promocja książki "Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej"

Autor admin
Data utworzenia: 29 listopad 2013, 15:07 Wszystkich komentarzy: 0


Promocja książki "Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej"

Minęło dokładnie 10 lat od momentu publikacji książki „Gawędy o Ziemi Chojnowskiej”. Był to zbiór dziewięciu opowieści prezentujących wydarzenia z odległej przeszłości naszego miasta. Pozycja dość szybko zyskała miano „białego kruka” na rynku książkowym znajdując wielu nabywców nie tylko wśród mieszkańców Chojnowa. W 2013 r. nakładem wydawnictwa Unifot ukazało się wznowienie „Gawęd...” wzbogacone o nowe historie i ilustracje. We wtorkowe popołudnie w Domu Schrama odbyła się promocja książki Stanisława Horodeckiego „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”.


Na promocję książki przybyło wielu przyjaciół i znajomych autora, lecz również miłośników naszego miasta. Jednych przyciągnęła możliwość zakupu nowej książki, inni chcieli miło spędzić czas, jeszcze do innych dotarły wieści o planowanym przedstawieniu. Właśnie inscenizacją rozpoczęło się wtorkowe spotkanie. Na scenie pojawiło się wiele osób związanych z Chojnowem, którzy przywdziali historyczne stroje i występem bawili publiczność.


Nie zabrakło oczywiście podziękowań, gratulacji, kwiatów, wspomnień, ale również odczytania fragmentów „Starych i nowych gawęd o Ziemi Chojnowskiej”. Pod sceną wystawione były ilustracje zawarte w książce, których podjęli się: Anna Tarkowska, Monika Krzywda, Andrzej Bobik, Mirosław Zatorski, Zbigniew Halikowski, Edmund Chamera i Andrzej Sobczak.


Po części oficjalnej większość właścicieli jeszcze pachnących „Gawęd...” ustawiło się w długiej kolejce do autora – Stanisława Horodeckiego – by uzyskać dedykację wraz z autografem dyrektora MOKSiR.

Wszystkim polecamy „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”, które nabyć można w następujących miejscach:

- księgarnia „Alfa”, ul. Rynek 41

- chojnowskie kioski

- Muzeum Regionalne w Chojnowie

- Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie

- drukarnia Unifot, ul. Okrzei 2

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.