Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Trzy medale bokserów z Mistrzostw Polski Młodzików

Autor Maciek
Data utworzenia: 03 grudzień 2013, 08:20 Wszystkich komentarzy: 4


Trzy medale bokserów z Mistrzostw Polski Młodzików

Mistrzostwa Polski Młodzików dobiegły końca. Nie zabrakło na nich chojnowskiego akcentu. Podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego zdobyli trzy medale. Adrian Żytniewski, Daniel Krawczyk oraz Krzysztof Zachary włożyli serce w swoje walki, młodzi adepci boksu dali z siebie wszystko.

Adrian Żytniewski stoczył świetną walkę półfinałową. Pierwsza runda zakończyła całe starcie. Młody chojnowianin już w pierwszych minutach ruszył do przodu i znakomitym ciosem znokautował swojego rywala. Była to jedyna tak spektakularna walka. Nastawienie Adriana było jednak zbyt optymistyczne przed finałem, w którym chciał on powtórzyć nokaut z poprzedniego starcia. Jak się później okazało rywal był minimalnie szybszy i nie dał się łatwo zaskoczyć. Reprezentant Champion Chojnów Powiat Legnicki za bardzo chciał zwyciężyć. Tuż po ostatnim gongu sędzia oznajmił werdykt – srebrny medal dla Żytniewskiego.

Kolejnym naszym reprezentantem był Daniel Krawczyk, który również przebrnął półfinały bez żadnego problemu. W decydującym starciu uległ na punkty bokserowi z BKS Skorpion Szczecin. Rywal był bardzo doświadczony i dzięki „obyciu” w ringu zdołał wypunktować naszego zawodnika. Cała walka była wyrównana.


Najbardziej zawiedzionym bokserem turnieju był chyba Krzysztof Zachary, który w półfinale przegrał z Mistrzem Polski Młodzików. Pomimo znakomitej postawy w pierwszej rundzie i prowadzenia na punkty nie udało mu się kontynuować swojej skuteczności w kolejnych minutach walki. W związku z takim przebiegiem walki Krzysztof zdobył brązowy medal.

Warto dodać, że aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski Młodzików nasi adepci boksu musieli przejść fazę eliminacyjną w której rywalizowali z województwem łódzkim oraz śląskim.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych zwycięskich walk.


Klub Champion Chojnów Powiat Legnicki w chwili obecnej odpoczywa od treningów. Przez najbliższe 12 dni nasi reprezentanci będą z dala od sali w której prowadzone są zajęcia. Jedynym, który nadal musi ciężko pracować jest Kamil Mroczkowski przebywający obecnie w Szczecinie na zgrupowaniu Kadry Polski. Na dniach odbędzie się mecz Polska – Niemcy. Młody chojnowianin musi pokazać się z jak najlepszej strony, gdyż rywalizuje on z innym reprezentantem naszego kraju o miejsce w kadrze i objęcie programem olimpijskim.Komentarze

Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Lewandowskiemu za trud i wysiłek włożony w sportowa edukację młodych bokserów.

Jesteśmy wdzięczni za poświęcony im czas.

Mimo wszelkich trudności, gorszych dni, Pan zawsze w chłopaków wierzył i motywował do dalszej, ciężkiej prac.
zgłoś komentarz
Gratulacje!!! Dalszych sukcesów dla trenera i chłopaków.
zgłoś komentarz
hehe Pan Arek szkoli sobie żołnierzy :P
zgłoś komentarz
Szkoli sobie szkoli zeby w przyszłości tępić takie CIoty jak TY :P
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.