Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum arena PWSZ Legnica

Potrójny sukces uczennicy Gimnazjum nr 1!

Author: Gimnazjum nr 1 w Chojnowie
Creation date: 13 December 2013, 16:00 All comments: 0


Potrójny sukces uczennicy Gimnazjum nr 1!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a naszego gimnazjum- Manuela Baran została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Multitest 2013" zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z ulubionych przedmiotów.

Manuela zakwalifikowała się również do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Jego organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu.

Spośród 186 uczestników etapu powiatowego w ścisłej czołówce znalazło się zaledwie 25 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 40 punktów z testu konkursowego.

Nie są to jednak jedyne sukcesy naszej uczennicy. Już w lutym 2014 r. weźmie ona udział w eliminacjach okręgowych 37. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindegow Poznaniu.

Olimpiada ma na celu zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim, poznanie kultury i literatury krajów niemieckiego obszaru językowego oraz lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów na studia z zakresu filologii germańskiej.

Na uwagę zasługuje fakt, że jej uczestnikami są przede wszystkim uczniowie szkół średnich, więc tylko gimnazjaliści o bardzo wysokim poziomie wiedzy oraz umiejętności językowych są w stanie sprostać wymaganiom konkursowym postawionym przez organizatorów.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform