Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Cuprum arena PWSZ Legnica

Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Piotrowicach (foto + video)

Author: admin
Creation date: 16 December 2013, 13:00 All comments: 0


Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Piotrowicach (foto + video)

Stoły pełne pysznych wypieków, dekoracji, ozdób świątecznych, wokół zapach świątecznych przypraw i żywej choinki, a w tle znane kolędy – tak w skrócie opisać można I Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Piotrowicach. Mimo, iż był to debiut naszej gminy w organizacji tego typu imprezy, to zdecydowanie był to debiut udany.

I Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach. W sali balowej gęsto zastawionej stołami zaprezentowali się przedstawiciele wsi z naszej gminy, lokalni artyści, amatorzy, słowem – wszyscy miłośnicy piękna i rękodzieła. Był to wspaniały czas na pokazanie się szerszemu gronu osób, gdyż wielu z nich swoje produkty „rozprowadza” jedynie w kręgach rodzinnych.


Już przed wejściem do głównej sali na gości, szczególnie tych młodszych czekała niespodzianka. W wielkim, ozdobionym fotelu siedział miły, starszy, siwy pan, nie kto inny niż Mikołaj. Z chęcią brał dzieci na kolana by wysłuchać ich opowieści, zapytać czy były grzeczne w tym roku i obdarować słodkościami. Nie robił tego sam – miał grono uśmiechniętych pomocników. Dodatkowo, jeden z nich malował dzieciom buzie w przeróżne barwy. Spod dłoni pomocnicy Mikołaja wychodziły bohaterowie bajek, komiksów oraz przeróżne stwory. Nie obeszło się bez zdjęć – dzieci z przyjemnością pozowały trzymając Mikołaja za wielką brodę!


Po przekroczeniu progu sali balowej na gości czekało mnóstwo zastawionych stołów, na których znaleźć mogliśmy wiele przysmaków przyrządzonych przez gospodynie z naszej gminy. Nie zabrakło pierogów, uszek, pysznego barszczu, krokietów i wielu, wielu innych bożonarodzeniowych potraw. Jak przystało na święta nie zabrakło słodkości – ciasta, ciasteczka w mgnieniu oka znikały ze stołów.


Na stołach znaleźć można było również wiele ozdób i stroików. Na wszystkich, którzy chcieli zagłębić sztukę tworzenia pięknych dekoracji świątecznych przygotowano warsztaty artystyczne. Prezentowano etapy tworzenia stroików oraz zdobienia pierników.

Atmosferę świąt przybliżyło również tło muzyczne. Liczne zespoły folklorystyczne z naszej gminy zaśpiewały znane kolędy. Uwaga skupiona była jednak na grupie Albinki, która w tym roku obchodziła swój pierwszy, mały jubileusz. Z okazji 5-lecia działalności w trakcie Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbył się mini recital zespołu.


Impreza była również okazją do organizacji konkursów. Dzieci z gminnych szkół wykonywały kartki świąteczne, zaś dorośli rywalizowali ze sobą w kategorii na najpiękniejsze stoisko.

Wspólna zabawa, zajadanie się pysznymi wypiekami i słuchanie oraz śpiewanie kolęd trwało do późnych godzin popołudniowych. Sukces pierwszej edycji Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego zwiastuje tylko jedno – za rok możemy spodziewać się kolejnej odsłony tej imprezy.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform