Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2014, 14:53 Wszystkich komentarzy: 0


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem

Okres zimy to czas zabaw w śniegu, wyjazdów w góry, ferii i świąt. Jednak nie tylko. W tym czasie warto również objąć szczególną opieką zwierzęta domowe. Nasz ukochany piesek czy kot w okresie zimowym odczuwa zimno podobnie jak my. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której nasz pupil zostanie bez pokarmu czy dostępu do wody. Takie sytuacje są nadzwyczaj częste...

Los zwierząt jest w naszych rękach. Szczególnie zimą wymagają one wzmożonej opieki. - Niestety przypadki przetrzymywania zwierząt bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nie są odosobnione – mówi nam Sławomir Tęcza, podinsp. ds. ochrony przyrody, zwierząt i rolnictwa Urzędu Gminy Chojnów - Często zdarza się również, że zwierzaki są pozbawione dostępu do pokarmu oraz bieżącej wody.

Nie zapominajmy o posiłku, dociepleniu budek, unikajmy niewygodnej i za krótkiej uwięzi. Dbajmy o dobre zdrowie naszego pupila.


W tym miejscu warto wspomnieć o zjawisku porzucania zwierząt. Niestety w okresie zimowym to wciąż aktualny problem, dlatego też po raz kolejny wracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w poszukiwaniu nowych domów dla naszych milusińskich.


Poniżej zamieszczamy zdjęcia piska, który przed świętami został porzucony na cmentarzu w Czernikowicach. Piesek jest śliczny i bardzo kochany. Z pewnością odwdzięczy się nowemu właścicielowi dozgonną miłością. W tym samym czasie mieszkańcy kolonii Jaroszówki znaleźli dwie małe (kilkumiesięczne) suczki, które błąkały się po lesie. Mimo że miał obroże, do dziś nie zgłosił się po nie żaden właściciel. Na nowy dom czeka także piesek Łatek z miejscowości Budziwojów.Wszystkich zainteresowanych adopcją piesków prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 76 81 88 502 wew. 46 lub osobisty w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów, pok. 105.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.