Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wykład o Janie Czochralskim

Autor SIMP Chojnów
Data utworzenia: 05 styczeń 2014, 16:00 Wszystkich komentarzy: 0


Wykład o Janie Czochralskim

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Koło Terenowe SIMP w Chojnowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie serdecznie zapraszają na wykład o Janie Czochralskim - odkrywcy metody otrzymywania monokryształów, która jest powszechnie stosowana w produkcji krzemowych półprzewodników, wykorzystywanych szeroko w elektronice.

Prof. Jan Czochralski - wybitny polski uczony pierwszej połowy XX wieku. Był metalurgiem, chemikiem i metaloznawcą oraz opracował szereg nowych metod badawczych i patentów. Dziś, w czasie rewolucji elektronicznej, prof. Czochralski jest znany przede wszystkim z jego słynnej i szeroko na świecie stosowanej metody wzrostu kryształów nazwanej „metodą Czochralskiego”, a opublikowanej prawie 100 lat temu.

Spotkanie jest organizowane w ramach obchodów Roku Jana Czochralskiego.

Wykład poprowadzi dr Paweł Tomaszewski - pracownik naukowy Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Od trzydziestu lat biograf prof. Jana Czochralskiego oraz autor książki "Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim". W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki.

Szczegóły na stronie www.simp-chojnow.pl

Serdecznie zapraszamy.

9 stycznia 2014, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie (I piętro)


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform