Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Maturzyści zatańczyli poloneza w centrum miasta (VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 07 styczeń 2014, 09:26 Wszystkich komentarzy: 0


Maturzyści zatańczyli poloneza w centrum miasta (VIDEO)

Równym krokiem, na trzy-czwarte, powolnym tempem wokół chojnowskiego Rynku – to nic innego jak polonez tańczony przez tegorocznych maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół z naszego miasta. W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 19.00 w centrum miasta rozległy się wszystkim znane dźwięki. Tuż przy Dużym Kościele w parach ustawili się uczniowie, by w ten nowatorski sposób uczcić ostatnie miesiące przygotowań do egzaminu dojrzałości.

Styczeń jest czasem studniówek. W tym właśnie miesiącu maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami bawią się na jedynym w swoim rodzaju balu. Dzień ten jest pełen zwyczajów - obowiązuje czerwona bielizna, nitka na nadgarstku lecz przede wszystkim polonez, tradycyjny taniec rozpoczynający bal studniówkowy.


Na nowatorski pomysł wykonania poloneza wpadli uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W centrum miasta, gdy zgasły wszystkie światła i rozbłysły świąteczne ozdoby tanecznym krokiem przeszli wokół Rynku w dłoniach trzymając pochodnie.


Uroczystość nieco popsuł padający tego wieczora deszcz. Miejmy nadzieję jednak, że przyniesie on szczęście maturzystom i egzamin dojrzałości będzie dużo prostszy niż taniec w deszczu na śliskiej kostce w Rynku.

Ciekawe czy zgodnie z przesądem uczniowie nie bacząc na elegancję tańca „zmylili nogę” by uzyskać pozytywne wyniki matur...Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform