Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Busy nadal w opłakanym stanie. Nic się nie zmieniło od ostatniej policyjnej kontroli.

Autor Maciek
Data utworzenia: 21 styczeń 2014, 15:28 Wszystkich komentarzy: 0


Busy nadal w opłakanym stanie. Nic się nie zmieniło od ostatniej policyjnej kontroli.

Po raz kolejny przeprowadzono kontrolę stanu technicznego pojazdów przewoźników. Niestety niewiele uległo zmianie od ostatniego razu. Wiele samochodów nadal jest w opłakanym stanie technicznym. Pomimo, że bezpieczeństwo pasażerów powinno być priorytetem, to nadal zwycięża chęć jak największego zysku nawet kosztem kolizji drogowej do której może doprowadzić stan techniczny pojazdu.

„Ruszyły zapowiedziane przez policjantów kontrole stanu technicznego pojazdów przewożących pasażerów. W poniedziałek od rana legniccy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole na trasach z Legnicy do Lubina, Jawora, Złotoryi, Prochowic i Chojnowa.

Łącznie kontroli poddano 54 busy i autobusy wiozące pasażerów oraz 46 samochodów ciężarowych.Z uwagi na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano 27 dowodów rejestracyjnych. Podobnie jak podczas ubiegłotygodniowych kontroli głównymi powodami zatrzymania tych dokumentów były braki w oświetleniu, zły stan układu hamulcowego i kierowniczego oraz wycieki płynów z silnika.

Mandatami karnymi funkcjonariusze ukarali łącznie 60 kierowców. Wobec jednego z nich skierowano wniosek do Sądu z uwagi na stan po użyciu alkoholu. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny 0,34 promila.

Funkcjonariusze zapowiadają także skierowanie informacji do Urzędu Marszałkowskiego w związku z nieprawidłowościami w rozkładzie jazdy busów i brakiem terminowości ich kursowania. Może to skutkować odebraniem koncesji na usługi przewozowe. Kontrole przewoźników będą kontynuowane” – podsumował Sławomir Masojć.

Czy przy kolejnej kontroli stan techniczny pojazdów poprawi się? Miejmy nadzieję, że takie akcje policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego doprowadzą do poprawienia sprawności busów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform