Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Za ile sprzedasz dom w Chojnowie?

Autor admin
Data utworzenia: 03 luty 2014, 09:27 Wszystkich komentarzy: 4


Za ile sprzedasz dom w Chojnowie?

Średnia stawka za budynek mieszkalny w Chojnowie i okolicach wynosi 340 tys. zł przy 1,7 tys. zł za metr kwadratowy – tak wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl. Najtańszy dom w mieście kupimy za 80 tys. zł, najdroższy – za 1 mln zł.

Przeciętna cena za domek o metrażu nie większym niż 150 m² wynosi 225 tys. zł. Stawki zaczynają się tu od 99 tys. zł wraz z przedwojennymi budynkami, wymagającymi remontu, a kończą na 470 tys. zł. Za najwyższe kwoty staniemy się właścicielami domów najnowszych, w niektórych przypadkach nawet w stanie surowym. Przeciętna stawka za metr kwadratowy wynosi 1,8 tys. zł.

Wśród budynków większych, o powierzchni od 151 m² do 200 m², sytuacja przedstawia się podobnie: najtańsze domy są przedwojenne lub wybudowane tuż po wojnie. Do grupy tej należy najtańszy budynek mieszkalny w gminie, oferowany za 80 tys. zł. Z kolei najwyższa stawka w tej grupie wynosi 619 tys. zł. Budynki z okolic górnej granicy cenowej to domostwa o dość dobrym standardzie, mające najwyżej dwadzieścia lat, gotowe do zamieszkania od razu po kupnie. Uśredniona cena to 320 tys. zł przy 1,8 tys. zł za metr kwadratowy.

Gmachy większe niż 201 m² odznaczają się największą rozpiętością cenową ze wszystkich kategorii. Stawki zaczynają się od 171 tys. zł, a kończą na 1 mln zł. Ten przedział wielkościowy jest najbardziej różnorodny ze wszystkich: znajdziemy tu wiele gospodarstw rolnych i domostw przystosowanych do działalności usługowo-handlowej. Tylko najdroższe domy to w pełni mieszkalne rezydencje. Inną cechą różnicującą jest wiek budynków – najnowsze nie mają więcej niż 10 lat, najstarszy został wybudowany w 1890 roku – oraz ich stan: od wiekowych i potrzebujących kapitalnego remontu, przez nowe i niewykończone aż do przedwojennych i świeżo odnawianych lub nowoczesnych i gotowych do zamieszkania. Średnia stawka za budynek wynosi 490 tys. zł przy 1,6 tys. zł za metr kwadratowy.

Wszystkie kwoty podane w artykule to ceny ofertowe na wtórnym rynku nieruchomości.Komentarze

co wy nic w chojnowie sie nie dzieje same smieci na stronie tylko dadajecie sport i sport albo jakies inne pierdoly
zgłoś komentarz
tak,też to samo zauważyłem
zgłoś komentarz
dajcie ludzie spokój to w gazecie chojnowskiej wiecej piszą ta strona to tylko dla sportowców takie pierdoly nieraz po trzy ,cztery dni nic sie nie zmienia wescie cos z tym zróbcie po to jest kicha !!!!!!!
zgłoś komentarz
jaka redakcja takie newsy :) poza tym nic sie w chojnowie nie dzieje
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform