Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Podsumowanie sportowego roku 2013 – Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów (video)

Autor admin
Data utworzenia: 03 luty 2014, 12:15 Wszystkich komentarzy: 5


Podsumowanie sportowego roku 2013 – Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów (video)

Już po raz trzeci Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie postanowiło uhonorować najlepszych zawodników, trenerów i działaczy organizując Galę Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. W trakcie uroczystości, która odbyła się w auli Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrowicach poznaliśmy nazwiska tych, którzy swoje serce oddali przeróżnym dyscyplinom sportowym, poczynając od popularnej piłki nożnej, przez sporty walki, kończąc na jeździectwie.

Uroczystą galę poprowadził Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Janusz Cygan, wręcz ikona sportu w naszej gminie. Trener, działacz, a przede wszystkim miłośnik sportu powitał przybyłych gości wśród których byli m.in. Prezes legnickiego OZPN Maria Kajdan, Wójt Gminy Chojnów Mieczysław Kasprzak, Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Przewodnicząca Powiatowego Zrzeszenia LZS Stanisława Pakos, Przewodniczy Rady Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.


Laureaci III Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów do końca pozostawali zagadką. Wybór gremium, w skład którego wchodzili działacze klubów LZS dyktowany był przez wiele czynników – postawa sportowa, osiągnięcia, nagrody. Jak podkreślił Wójt Gminy Chojnów, może zabrakło osiągnięć na arenie międzynarodowej, jednak w skali kraju nasza gmina zajmuje wysokie miejsce pod względem osiągnięć sportowych. Śmiało więc można powiedzieć, że sport w Gminie Chojnów to jeden z priorytetów.


Po wprowadzeniu nadszedł najważniejszy moment wieczoru – wręczenie statuetek i dyplomów dla najlepszych sportowców, trenera i działacza.

- Młody, początkujący sportowiec, uprawiający dyscyplinę dla wytrzymałych i twardych zawodników – mówił o laureacie piątego miejsca Janusz Cygan. Jak słusznie zauważył, mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów, wśród nich m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie. V miejsce w kategorii „Sportowiec” zajął zawodnik klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki, mieszkaniec Niedźwiedzic Krzysztof Zachary.


Tuż za podium uplasowała się zdobywczyni VI miejsca w Pucharze Polski Juniorów i II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, członkini kadry narodowej w WKKW w swojej kategorii wiekowej, zawodniczka klubu JKS Jaroszówka, mieszkanka Rokitek – Sylwia Kupczyk.


III miejsce zajął najmłodszy laureat gminnego konkursu, reprezentant unikatowej na terenie naszej gminy dyscypliny – ju-jitsu. Jakub Grzela, bo o nim mowa, mieszkaniec Piotrowic w swojej krótkiej karierze wywalczył:

- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Sztuk Walki w Zielonej Górze
- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk
- I miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Dzieci i Młodzików o Puchar Prezydenta Zielonej Góry
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju JU JITSU o Puchar Wójta Gminy Wymarki


Drugą pozycję zajął młody zawodnik uprawiający sporty walki i odnoszący już pierwsze sukcesy. - Jeszcze do niedawna był obiecującym piłkarzem a dzisiaj realizuje się z powodzeniem w dyscyplinie indywidualnej – opowiadał Janusz Cygan o zdobywcy drugiego miejsca Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie. II miejsce zdobył zawodnik klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki, mieszkaniec Rokitek Daniel Krawczuk.


- Jak przystało na tegoroczny Plebiscyt, jest zawodnikiem młodego pokolenia. W przeciwieństwie do wcześniej prezentowanych kolegów, w swojej dyscyplinie mniej używa mięśni i siły fizycznej co nie znaczy że konkurencja nie jest wyczerpująca – o zdobywcy najwyższego miejsca na podium mówił prowadzący galę. Sportowcem roku 2013 w Gminie Chojnów został zwycięzca Mistrzostw Powiatu oraz eliminacji strefowych, zdobywca III miejsce w Dolnośląskich Igrzyskach LZS w warcabach - zawodnik klubu „Mewa” Goliszów, mieszkaniec Goliszowa, Jakub Ostropolski. Gratulujemy!


Poza wyborem najlepszego sportowca postanowiono wyróżnić również najlepszego piłkarza. O dziwo nie był to zawodnik największej piłkarskiej niespodzianki sezonu – Czarnych Rokitki. Piłkarzem roku 2013 Gminy Chojnów został zawodnik klubu „Sokół” Krzywa, mieszkaniec Krzywej, Bartosz Kożuchowski.


Doceniono również najlepszego trenera ubiegłego roku. Ten zaszczytny tytuł trafił w ręce animatora, organizatora, sponsora i jednocześnie wychowawcy młodych piłkarzy. Najlepszym trenerem 2013 Gminy Chojnów został trener klubu „Sokół” Krzywa, mieszkaniec Starego Łomu, Zbigniew Urszulak.


Na koniec została statuetka na najlepszego działacza. - Jest znanym w środowisku gminy Chojnów działaczem społecznym na różnych płaszczyznach. Na szczęście od dzieciństwa jest pasjonatem sportu i w tej dziedzinie realizuje się z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem – wprowadził tę wyjątkową postać Janusz Cygan. - W klubie pełni funkcję Prezesa, odpowiada za szereg spraw, od podlewania boiska poczynając na pozyskiwaniu środków finansowych kończąc. Rok 2013 był wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnym kierowanego przez niego klubu. Zorganizowanie meczów finałowych i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu legnickiego i na szczeblu wojewódzkim zostało zwieńczone udziałem w Pucharze Polski na szczeblu Centralnym i zorganizowaniem meczu z drugoligową „Stalą” Stalowa Wola. Wszystkie te wydarzenia zorganizowano na najwyższym poziomie, co zostało zauważone i docenione przez uczestników, zarówno piłkarzy, działaczy jak i kibiców – kontynuował. Działaczem sportowy roku 2013 w Gminie Chojnów został Prezes klubu „Czarni” Rokitki, mieszkaniec Rokitek Bogdan Styrkowiec.


Tego wieczoru wyróżniono również żeńską drużynę siatkarską prowadzoną przez Małgorzatę Światłoń. Na jej ręce przekazano koszulkę Gminy Chojnów, zaś do drużyny powędrował komplet sprzętu siatkarskiego. Pozostając w temacie – dresy z logiem naszej gminy przekazano zawodnikom klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki, laureatom konkursu na najlepszego sportowca. Nie zapomniano również o osobach, które aktywnie wspierają rozwój sportu w naszej gminie. Otrzymali oni statuetki i pamiątkowe odznaki.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów w 2014 roku!

fot. Michał KamińskiKomentarze

Co mi sie podoba to fakt, ze sami mlodzi byli brani pod uwage w plebiscycie na najlepszego sportowca. Im trzeba dodawac skrzydel by nabrali pewnosci siebie. Oni beda decydowac o wynikach w przyszlosci.
W miescie szykuje sie podobna gala?
zgłoś komentarz
Tak ,szykuje się.Co pół roku masz galę organizowaną przez Chojnowiankę.Swietna autorka prezes Cz. daje spektakl a wtóruje jej J.Serkies.Tylko na taką galę stać Chojnów wraz z jego szefem Janem Serkiesem.
zgłoś komentarz
Polecam do przeczytania.W plebiscycie znalazło się dwóch zawodników klubu Champion Chojnów podopiecznych trenera Arkadiusza Lewandowskiego.
http://www.ringpolska.pl/boks-w-polsce/boks-amatorski/31543-innowacyjne-metody-treningowe-championa-chojnow
zgłoś komentarz
Pisaliśmy o tym na łamach portalu: http://chojnow.pl/news/news/view/id/3002
zgłoś komentarz
For the person asking for sites about good financial ideas, finance tips blogs, finance tips images, personal finance tips, worthwhile financial ideas, I highly suggest this good finance tips site or for top finance words of advice, good financial words of advice, finance tips reddit, good finance tips, simple financial tips, have a look at this top financial words of advice forum.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform