Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

"Pasożyty. Nie lekceważ zagrożenia!"

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 04 luty 2014, 12:32


"Pasożyty. Nie lekceważ zagrożenia!"

Pasożyty to dla większości z nas odległy temat. Prawdopodobnie ostatni raz mieliśmy z nim do czynienia na lekcjach biologii. W codziennych mediach również trudno o nich usłyszeć. Jeżeli więc nie jesteśmy o pasożytach informowani, a lekcje biologii odeszły w niepamięć, to w naturalny sposób przestały dla nas istnieć. Po prostu o nich nie myślimy. A przez to nie jesteśmy świadomi zagrożenia!

Niestety, pasożyty to jak najbardziej aktualne i realne zagrożenie. Ze statystyk podawanych przez naukowców jasno wynika, że mamy się czym martwić. Według niektórych badaczy nawet 9 na 10 osób ma pasożyty! Są one bezpośrednią przyczyną różnych chorób i dolegliwości. Upośledzają działanie narządów wewnętrznych lub całego organizmu, a w skrajnych przypadkach prowadzą do śmierci żywiciela. Pasożyty to nasi naturalni wrogowie. Są niewidzialni i przebiegli, a walka z nimi bywa długa, trudna i nierówna. Nie oznacza to jednak, że stoimy na przegranej pozycji. O tym za chwilę. Tymczasem przyjrzyjmy się kilku naszym wrogom:



Jak zarażamy się pasożytami?

Pasożytów jest mnóstwo (grzybów, robaków, wirusów, bakterii, pierwotniaków), podobnie jak sposobów zarażenia się nimi. Do grupy podwyższonego ryzyka należą dzieci - nieświadome zagrożenia i nieposiadające wyrobionych nawyków higienicznych. Rodzice powinni mieć to na uwadze. Pasożyty mają niemal nieograniczone możliwości wniknięcia do naszego organizmu! Do najczęstszych sposobów zarażenia się pasożytami należą: kontakt z nosicielem (zwierzę, człowiek) bezpośredni lub pośredni (przedmioty, otoczenie), picie zanieczyszczonej wody, jedzenie niedomytych owoców, warzyw oraz niedogotowanego lub niedosmażonego mięsa. Jak widać zarazić się można bardzo łatwo i zwykle dzieje się to bez naszej wiedzy.


Gdzie bytują? Czym się żywią?

Siedliskiem pasożytów są przede wszystkim nasze narządy wewnętrzne: jelita, wątroba, trzustka, mózg itd. Ale pojawiają się również w mięśniach i naczyniach krwionośnych. Niektóre "wędrują" po organizmie uszkadzając narządy. Żywią się głównie składnikami odżywczymi (cukry, białko, witaminy, minerały), które powinny służyć naszemu organizmowi do normalnego funkcjonowania. Są też takie, które karmią się naszą krwią czy tkanką! To jak i czym się żywią oraz co z siebie wydalają ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie. O tym, poniżej...


Jakie są objawy zakażenia pasożytami?

To jest bardzo ważny punkt. Dlaczego? Ponieważ oznaki żerujących pasożytów są bardzo podobne do... wielu chorób! To dlatego tak trudno wpaść na ich trop. Symptomy są mylące, a co za tym idzie mogą być źle interpretowane przez lekarzy. Co ważne, w początkowej fazie pasożyty nie dają o sobie znać - powoli i bezkarnie wyniszczają nasz organizm. Objawy są wynikiem ich dłuższego żerowania, czasem wieloletniego. Najczęstsze to: zaparcia, biegunki, problemy skórne, bezsenność, chroniczne zmęczenie, nerwowość, bóle w stawach i mięśniach, bóle w okolicach poszczególnych narządów, nieprzyjemny zapach z ust lub nieprzyjemny smak w ustach, alergie i zgrzytanie zębami. Brzmi znajomo?


"Mam albo nie mam? Oto jest pytanie!"

Wykrycie pasożytów nie jest łatwym zadaniem, ale można to zrobić. Jak? Obecnie stosuje się trzy metody. Pierwsza to badanie próbki kału. Niestety ta metoda ma pewne ograniczenia ściśle związane z cyklem rozmnażania się pasożytów co negatywnie wpływa na jej skuteczność (od 7% do 25%). Drugą metodą jest badanie próbki krwi i choć jej skuteczność przedstawia się nieco lepiej (około 55% - 60%) to trzeba przyznać, że pobieranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Poza tym, spora liczba osób zarażonych pasożytami nie wytwarza przeciwciał dlatego wyniki badań mogą okazać się mylne. Trzecią metodą, nieinwazyjną i najskuteczniejszą (od 80% do 90%) jest badanie metodą Voll'a.


Metoda Voll'a (EAV) - co to takiego?

Jest to nieinwazyjna metoda diagnostyki zdrowia opracowana przez niemieckiego lekarza i naukowca dr Reinholda Voll'a. Polega ona na kontroli punktów BAP (Biologicznie Aktywne Punkty) na dłoniach i stopach za pomocą aktywnej elektrody w poszukiwaniu zmian patogennych w organizmie. Punkty te, powiązane są z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Zaletą metody Voll’a jest nie tylko możliwość wykrycia i określenia pasożytów, ale również wykrycie ognisk chorobowych na długo przed pojawieniem się pierwszych objawów! Szerzej o metodzie na stronie www.vollvita.pl



Gdzie mogę skorzystać z diagnostyki metodą Voll'a?

Do tej pory gabinety oferujące diagnostykę metodą Voll'a znajdowały się głównie w dużych miastach (Warszawa, Poznań, Wrocław itp.). Teraz nie trzeba odbywać dalekich podróży ponieważ taki gabinet powstał również w Lubinie! Więcej na www.vollvita.pl


UWAGA!

Wśród wszystkich osób, które do 12 lutego:

- polubią profil Vollvita na facebooku www.facebook.com/vollvita,

- udostępnią ten artykuł na swoim profilu,

firma Vollvita wylosuje 5 osób, które otrzymają zaproszenie na darmową diagnostykę w gabinecie! Wylosowane osoby dowiedzą się o zaproszeniu przez facebook.com.



Sklep Bigform