Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Bezpieczna droga z uczniami „Czwórki”

Autor admin
Data utworzenia: 03 luty 2014, 13:17 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpieczna droga z uczniami „Czwórki”

Chojnowscy policjanci od dłuższego czasu prowadzą akcję edukacyjną rozmawiając z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta i gminy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Pod koniec grudnia zeszłego roku wspólnie z Grzegorzem Wiszniowskim zorganizowali spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4 poruszając ważny temat bezpieczeństwa w Internecie. Wykład spodobał się do tego stopnia, że nauczyciele z „Czwórki” postanowili ponownie zaprosić mundurowych, aby ci uświadomili uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich na drodze, jak i w codziennym życiu.

28 stycznia br. dzielnicowy KP Chojnów Piotr Demiańczuk wraz z aspirantem z wydziału ds. nieletnich i patologi Andrzejem Jurkowskim odpowiedzieli na zaproszenie nauczycieli SP4. Udali się do szkoły aby porozmawiać z uczniami klas pierwszych na temat bezpieczeństwa na drodze. Omawiany był temat drogi do szkoły jak i powrotny do domu, codzienne sytuacje, w których „pierwszaki” korzystają z jezdni. Słuchacze poznali potencjalne zagrożenia na jakie narażeni są na co dzień, szereg autentycznych opowieści skutecznie poruszył ich wyobraźnie do tego stopnia, że sami z ogromnym zainteresowaniem pytali mundurowych oczekując odpowiedzi. Od bezpieczeństwa na drodze krótka droga do szerokiego tematu troski o własne dobro. Na tyle ile czas pozwalał doświadczeni policjanci starali się rozwiać wszelkie wątpliwości jakie naszły młodych uczniów. Na koniec rozdali im gadżety i materiały informujące o sposobach na uniknięcie zagrożeń.


Dzień później przedstawiciel chojnowskiego Komisariatu Policji wraz z dwoma policjantami z wydziału ds. nieletnich i patologii z KMP Legnica odwiedził Dom Dziecka w Chojnowie. Tym razem rozmowy dotyczyły agresji.

Szereg działań jakie prowadzą chojnowscy policjanci zasługuje na pochwałę. Coraz większa ilość placówek oświatowych zapraszająca mundurowych z naszego posterunku na spotkania świadczy, że tego typu akcje są potrzebne. Miejmy nadzieję, że ich skuteczność będzie równie wysoka jak zaangażowanie prowadzących w zajęcia.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform