Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Sprawca kradzieży metalowych elementów na szkodę PKP zatrzymany

Autor podkom. Tomasz Jagielski
Data utworzenia: 05 luty 2014, 15:36 Wszystkich komentarzy: 0


Sprawca kradzieży metalowych elementów na szkodę PKP zatrzymany

W dniu 3 lutego 2014 roku Komisariat Policji w Chojnowie został poinformowany przez pracownika PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., Zakład we Wrocławiu o fakcie kradzieży miedzianych linek obejściowych, które przymocowane były przy szynach w miejscu rozjazdów, do której doszło na stacji w miejscowości Miłkowice. W związku z powyższym funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Legnicy wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei dokonali stosownych sprawdzeń punktów skupu złomu. Podczas niniejszej kontroli, w jednym ze skupów na terenie gminy Miłkowice ujawnili skradzione mienie. Następnie w toku podjętych czynności ustalili dane personalne i adresowe mężczyzny który sprzedał niniejsze linki. Sprawcę kradzieży zatrzymano, po czym osadzono policyjnym areszcie.

Następnego dnia w Komisariacie Policji w Chojnowie w wyniku pracy z zatrzymanym udowodniono mu kolejny czyn dotyczący kradzieży ciężarków naprężających sieć trakcyjną na szlaku kolejowym relacji Miłkowice - Chojnów, którego dopuścił się w miesiącu wrześniu 2013 roku. Łączne straty powstałe w wyniku wyżej wymienionych kradzieży wynoszą 1836 złotych na szkodę PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., Zakład we Wrocławiu.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty za popełnienie przestępstw z art. 278 § 1 kodeksu karnego za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


podkom. Tomasz Jagielski

Zastępca Komendanta

Komisariatu Policji w Chojnowie
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform