Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

EkoWalentynki w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 18 luty 2014, 11:18 Wszystkich komentarzy: 0


EkoWalentynki w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Jakie są sposoby na spędzenie Dnia Zakochanych? Romantyczna kolacja, wspólna wycieczka, wyjście do kina, spacer. Albo EkoWalentynki. Właśnie EkoWalentynki zorganizowało Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w ostatni piątek. Pod hasłem „Kocham recykling” uczniowie szkoły pod kierownictwem Pani Małgorzaty Potaczały zorganizowali akcję, w trakcie której zbierali stare i zużyte baterie, a w ramach podziękowań wręczali czerwone lizaki w kształcie serca.

Uczniowie szkoły odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 4, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Ochronkę Sióstr Służebniczek w Chojnowie. Przeprowadzili tam warsztaty udzielając młodszym kolegom i koleżankom instrukcje jak zostać mistrzem recyklingu. - Przygotowania do warsztatów zaczęliśmy w grudniu – mówił zaangażowany w akcję uczeń Gimnazjum nr 2 Marcel Chlebosz – Postanowiliśmy pójść do szkół i przedszkoli aby przygotować dzieci do tego jak segregować baterie i poinformować o akcji.


Finał akcji „Kocham Recykling” miał miejsce 14 lutego. Wtedy to w murach Gimnazjum nr 2 odbyły się EkoWalentynki. Jeszcze przed wejściem na korytarz szkoły wiedzieliśmy co się świeci. Liczne plakaty, „tony” wiadomości o recyklingu oraz wszechobecne serduszka informowały, że tegoroczne walentynki nie będą tradycyjne. Tuż za drzwiami szkoły stacjonowała specjalna grupa, a wśród niej sympatyczne maskotki zbierające stare oraz zużyte baterie. W podzięce poza uśmiechem otrzymać można było słodkie lizaki w kształcie serca, zaś uczniowie dzielnie walczyli o kupon, zwalniający ich z pytania na lekcjach - Za 10 baterii dostaje się lizaka, za 15 – glejt, zwalniający z „odpytywania” w dniu dzisiejszym – jeśli ktoś jest ekologiczny to jest zwolniony z pytania – mówiły uczennice szkoły.


Ekologiczne imprezy w Gimnazjum nr 2 cieszą się niemalejącą popularnością. Tym razem nie było inaczej. Dziewczyny z naszej szkoły które zebrały najwięcej baterii to 200 i 150 – poinformowała nas Daria Drozd, uczennica. - Przez cały rok zapraszamy do przynoszenia zużytych baterii do naszej szkoły.


W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3.500 ton). Nie czekajmy, nie odkładajmy zużytych baterii do pudełek chowając je głęboko w szafie – skorzystajmy z możliwości jaką oferuje Gimnazjum nr 2 w Chojnowie i przynieśmy je do szkoły. Zadbajmy o nasze środowisko!


Sponsorami chojnowskich EkoWalentynek były: Sklep "Eko" w Chojnowie, Samsung, Remondis Electrorecycling, Electro-System Oraganizacja Odzysku, zaś ogólnopolskim koordynatorem podróżnik i ekolog - Dominik Dobrowolski.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform