Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Pracowita środa chojnowskich Artystów

Autor Piotr Misikiewicz
Data utworzenia: 06 marzec 2014, 14:45 Wszystkich komentarzy: 0


Pracowita środa chojnowskich Artystów

Już ponad dwa lata w naszym mieście działa Gildia Artystów Chojnowa. Projekt ów ma za zadanie skupiać i integrować miejscowych Twórców parających się różnego rodzaju pasjami artystycznymi. Chojnowscy piewcy kultury spotykają się obecnie w restauracji Kuźnia. Zazwyczaj są to pierwsze środy miesiąca. Opiekunami-przewodnikami Gildii są dyrektor MOKSiRu, Stanisław Horodecki i miejscowa poetka Małgorzata Krzywda.

W pierwszą marcową środę [5-ego] zaplanowano nieco urozmaicić ten dzień spotkań. Na gildian czekała bowiem nie lada gratka. Zwiedzanie Baszty Tkaczy! Pod fachowym okiem dyr. miejscowego muzeum, Jerzego Janusa podziwiano wnętrza tego zabytkowego obiektu. Całość wewnątrz [po generalnym remoncie] robi naprawdę imponujące wrażenie. Poszczególne kondygnacje czekają teraz na pomysłowe zagospodarowanie. Jak się okazało na ostatnim tzw. pietrze [pod kopułą wieży] jest plan by właśnie tam prezentować i podziwiać prace chojnowskich Artystów. W miesiącach od maja do października planowane jest zwiedzanie obiektu. Następnie wycieczka gildian przeniosła się do restauracji Kuźnia.

Cieszy fakt iż grono artystów wciąż się powiększa. I to wśród chojnowskich studentów. Przykładem takim jest Monika Chmielewska - wrocławska studentka pierwszego roku fotografii artystycznej.


Znów ogromnym wzięciem cieszyły się rysunki satyryczne Edmunda Chamery. Przedstawiają one kolejne spotkania Gildii.Pierwszy raz na takim forum swoje dwa nowe wiersze przedstawił Piotrek ''Misiek'' Misikiewicz: ''ToOn'' i ''Trafiony''. Już nie długo dostępne na gildia.chojnow.eu

Chojnowski plastyk, Mirosław Zatorski, zaprezentował nowe dzieła wykonane metodą suchy pastel. Jest co podziwiać. Z kolei Lilla Konieczna - pasjonatka m.in. haftu krzyżykowego, też zaskoczyła wszystkich swoimi pracami. To tylko niektóre przykłady artystyczne, jakie miały miejsce tego dnia.

Do tego projektu może dołączyć każdy chojnowianin, który zajmuje się szeroko pojętą kulturą. Zapraszamy więc na stronę gildia.chojnow.eu

Kolejne spotkanie gildian - 2 kwietnia o 18.00 w restauracji Kużnia.
fot. Bogdan Misikiewicz
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform