Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Folklor w ujęciu Kamili Wiśniewskiej

Autor admin
Data utworzenia: 17 marzec 2014, 10:04 Wszystkich komentarzy: 0


Folklor w ujęciu Kamili Wiśniewskiej

Już po raz drugi Kamila Wiśniewska, artystka młodego pokolenia z naszego miasta, zaprezentowała swoje prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W piątkowy wieczór w Galerii Młodych odbył się wernisaż wystawy zdolnej chojnowianki, której tematem przewodnim był szeroko rozumiany folklor.

Kamila Wiśniewska jest kolejną chojnowianką, która zaprezentowała swoje prace w Galerii Młodych. Jej dzieła to połączenie form czysto artystycznych ze sztuką użytkową. Ręcznie zdobione sprzęty codziennego użytku przeplatały się z pejzażami, martwą naturą, portretami ukazując, jak szeroką dziedziną polskiej kultury jest folklor.

Wystawa Kamili Wiśniewskiej warta jest zobaczenia nie tylko ze względów artystycznych. Goście, którzy zgromadzili się na wernisażu doceniali również zaangażowanie chojnowianki w propagowanie zapomnianych, choć coraz częściej wracających do łask, form kultury ludowej.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę Kamili Wiśniewskiej, która zdobić będzie mury budynku do końca kwietnia.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform