Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Muzyczny Dylemat z chojnowianinem w składzie

Autor admin
Data utworzenia: 18 marzec 2014, 10:28 Wszystkich komentarzy: 1


Muzyczny Dylemat z chojnowianinem w składzie

Nie od dziś wiadomo, że Chojnów posiada mocne zaplecze muzyczne. Poczynania młodych jak i nieco starszych muzyków często słyszymy w trakcie miejskich imprez, kameralnych koncertów tylko dla fanów, czy prób, które dźwiękowo chętnie opuszczają mury sali prób. Muzycy wywodzący się z Chojnowa często opuszczają granice naszego miasta próbując swoich sił w mniej lokalnych kapelach. Jedną z takich osób jest gitarzysta Piotr Łabowicz znany w mieście z grania w takich zespołach jak Faza Blues czy mocno rockowym NoStromo. Aktualnie usłyszeć go możemy w zespole Dylemat.

Zespół Dylemat to projekt, który określić można mianem klasycznego rocka z domieszką bluesowych riffów co składa się w oryginalną całość. Zespół tworzą muzycy, którzy stawiają na profesjonalizm w wykonywaniu twórczości własnej jak również utworów znanych polskich kapel. - Dbamy o to, aby na naszych koncertach nie zabrakło energii i znanych piosenek, ale także o to aby repertuar uchodził za interesujący, a poziom jaki reprezentujemy był zawsze jak najwyższy – mówią muzycy.

Zespół powstał z inicjatywy 3 kumpli - Piotra Zawadzkiego, Mariusza Szafrańskiego i Frigyesa Szepesi, którzy grając wcześniej w innym zespole, postanowili utworzyć coś nowego, innego, świeżego. Dylemat pochwalić się może debiutancką płytą demo, do której słuchania zachęcamy. - Grając koncerty nagraliśmy także 45 minutowy materiał dzięki uprzejmości organizatora, który także dostępny jest w sieci. Mimo, że skład zespołu zmieniał się, nawet ostateczna nazwa zespołu z Wine Not na Dylemat, to utwory pozostały i jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy je nagrać dzieląc się naszą pasją z innymi – słyszymy.

7 marca Dylemat opublikował 5 własnych kompozycji po nagraniu studyjnego demo w studio nagraniowym Dariusza Witkowskiego „MEGAWATT” w Legnicy. Obecny skład zespołu: Mariusz Szafrański – wokal, Piotr „Tweener” Łabowicz – Gitara, Marek Skrzypek – Gitara, Piotr „Squbi” Piotrowski - gitara basowa, Piotr Zawadzki – instrumenty perkusyjne.

Osoba, która nas najbardziej interesuje to Piotr Łabowicz, młody chojnowianin grający na gitarze. Walczy na scenie muzycznej i w studio od 5 lat. To były członek wielu zespołów, poza granicami miasta - nieistniejącego już DZL, czy zespołów z terenu Chojnowa - Faza Blues i mocno rockowego NoStromo.

Warto pokrótce przedstawić pozostałych muzyków wchodzących w skład Dylematu. Mariusz Szafrański to autor tekstów, współautor muzyki (wokal) w zespole Dylemat. Współautor utworów i współzałożyciel byłego zespołu DZL. Marząc przez wiele lat o realizacji hobby jakim jest śpiew, odnalazł miejsce w nurcie muzyki rockowej, a dzięki kolegom mającym tę samą pasję, może się realizować i tworzyć dla siebie, i innych.

Piotr Zawadzki to perkusista z ponad 20-letnim doświadczeniem scenicznym. Na koncie ma przeszło półtora tysiąca znaczących koncertów. Były członek wielu zespołów w Polsce i za granicą. Współtwórca muzyki.

Piotr Piotrowski jest basistą z Wrocławia, również gitarzystą. Zaczynał swoje granie w 1997 roku w Legnicy, a pasję gry na basie kontynuuje do dzisiaj.

Marek Skrzypek – młody gitarzysta na scenie muzycznej od 8 lat, biorący czynny udział w wielu projektach muzycznych.

Mieszanka młodości i doświadczenia okraszona ogromną pasją tworzenia dała efekt muzyczny, który warto poznać. - Każdy utwór to inspiracje, pomysły, spędzony czas na próbach, koncerty i inne chwile, które nas pojednały – mówią muzycy. Zachęcamy do sprawdzenia kawałków zespołu – http://www.reverbnation.com/dylemat. Przyjemności ze słuchania!

Zespół składa serdeczne podziękowania za wkład od początku istnienia zespołu byłemu członkowi współzałożycielowi bandu, Frigyesowi Szepesi, który przyczynił się do powstania większości kompozycji.

Komentarze

Piotrek nasz człowiek.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform