Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zimna fala od LCK

Autor Piotr Misikiewicz
Data utworzenia: 18 marzec 2014, 08:52 Wszystkich komentarzy: 0


Zimna fala od LCK

Tym razem w sobotni wieczór, 15 marca, w legnickim klubie Spiżarnia w ramach cyklu koncertów Strefa de #115 Legnickie Centrum Kultury zaproponowało polskie zespoły uprawiające tzw. zimną falę. Ta bardzo ciekawa propozycja przyciągnęła publikę głównie 40+. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć ekipy z Chojnowa.

Chojnowianie byli świadkami niezwykłego wydarzenia. To występ legnicko-lubińskiej formacji The Less. Czy można wrócić na scenę po ponad 20 latach przerwy? Okazuje się że można! Zespół ten w latach 80-tych występował pod wieloma nazwami i różnymi stylami rocka. W 1988 r. podczas chojnowskiego M.S.M. pojawił się jako The Gonzales. Grupa gra w oryginalnym składzie z lat 89-90: Maciek Trybuchowski, Krzysiek Pawlik, Olek Chrul, Marek Szpyra, brakuje jedynie Zbyszka Laszuka. The Less Anno Domini 2014 to zimna fala. Całość materiału robi dobre wrażenie, jest bardzo melodyjnie. Skojarzenia z The Cure są całkiem zasadne. Utwory są wykonywane w języku angielskim, co troszkę osłabia cały przekaz występu. Ale są zwolennicy takich metod wokalnych. Czepiać się więc nie ma co.

Następnie na scenie zameldował się zespół z Łodzi - Już Nie Żyjesz [J.N.Ż.]. Zrobiło się energicznie, żywiołowo i po polsku. Ci co pamiętają Madame, 1984 r., a nawet Republikę byli zadowoleni. JNŻ promuje właśnie nową płytę Nieświat.

A na finał koncertu zagrał bydgoski Variete z legendarnym liderem, wokalistą Grzegorzem Kaźmierczakiem. Trans-nu-jazz,elementy trip hopu. Eklektyczna ściana dźwięków wzmocniona gitarą. Inteligentne teksty G.K. plus hipnotyczna muza oczarowały wszystkich.

A wspomnienia ? Bezcenne. Było naprawdę super.


fot. Bogdan Misikiewicz





Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform