Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

„Matka Joanna od Aniołów” - zapraszamy na spektakl. Mamy wejściówki!

Autor admin
Data utworzenia: 18 marzec 2014, 15:57 Wszystkich komentarzy: 0


„Matka Joanna od Aniołów” - zapraszamy na spektakl. Mamy wejściówki!

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na spektakl „Matka Joanna od Aniołów”. Spektakl powstał na podstawie kontrowersyjnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zekranizowanego przez Jerzego Kawalerowicza.

„Matka Joanna od Aniołów” to dzieje opętania mniszek i zakazanej miłości. Niezwykle malownicze widowisko w reżyserii Piotra Tomaszuka – szefa Teatru Wierszalin, jednej z najważniejszych grup teatralnych, ze scenografią Ewy Kochańskiej.

„Matka Joanna od Aniołów” to teatr plastyczny i zmysłowy, muzyczny i oniryczny, niewątpliwie godny uwagi.Poniżej kilka słów Piotra Kanikowskiego (www.24legnica.pl) o spektaklu i scenografii:

Tekst Iwaszkiewicza opowiada historię upadku egzorcysty w sposób bardzo zmysłowy. Tomaszuk z powodzeniem przełożył to na język teatru. […] Rewelacyjnie sprawdza się scenografia, zaprojektowana przez Ewę Kochańską i samego Tomaszuka: rozpięte na rusztowaniu z rur poszarpane skrawki materiału, po odpowiednim podświetleniu zamieniają się a to w kościelne witraże, a to w tłuste od brudu okna karczmy „pani Józiowej”. W tym anturażu sceny zbiorowe, łącznie z onirycznym finałem, wypadają bardzo sugestywnie. Pięknie.Fot. Karol BudrewiczMatka Joanna od Aniołów”
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Scena Gadzickiego

20 i 21 marca (czwartek i piątek) godz. 11.00
22 i 23 marca (sobota i niedziela) godz. 19.00

Bilety normalne 27 zł, ulgowe 16 zł
Rezerwacja pod numerem telefonu 76/72 33505 i adresem e-mail bilety@teatr.legnica.pl


Uwaga! KONKURS!

Mamy dla Państwa jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Matka Joanna od Aniołów” w dniu 22 marca o godz. 19.00. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie i podesłać odpowiedź wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres konkursy@chojnow.pl. Wylosowana osoba otrzyma podwójne zaproszenie na sobotni spektakl.

Pytanie brzmi: Co jeszcze napisał Jarosław Iwaszkiewicz* (poza opowiadaniem „Matka Joanna od Aniołów”)? Wystarczy podać przykładowy tytuł powieści, noweli lub opowiadania.

Rozstrzygnięcie konkursu w ten piątek!


*20 lutego 2014 roku minęła 120 rocznica urodzin Jarosława Iwaszkiewicza (1894-1980) - polskiego pisarza, poety, prozaika, eseisty i dramatopisarza.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform