Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Sukces „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”

Autor admin
Data utworzenia: 24 marzec 2014, 10:36 Wszystkich komentarzy: 2


Sukces „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”

Być może następcy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Szczęsnego w polskiej kadrze narodowej wyszli na parkiet w sobotni poranek rozgrywając mecze w ramach „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”. Nie brakowało piłkarskich emocji, przepięknych goli, widowiskowych parad bramkarskich, lecz przede wszystkim dobrej zabawy i pięknej, sportowej atmosfery. Okrzyki kibiców, którzy szczególnie w trakcie meczów rozgrywanych przez najmłodszych miłośników futbolu skandowali nazwy ulubionych drużyn, pokazały, że piłka nożna może być i jest sportem pełnym przyjacielskich zachowań.

Sobotni turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich udział wzięły dzieci z roczników 2007-2008. W tym czasie boisko hali sportowej położonej przy ul. Matejki w Chojnowie podzielone zostało na pół dzięki czemu rozgrywano dwa mecze jednocześnie. Zaangażowanie, nieustępliwość i wola walki o jak najlepszy występ zapierała dech w piersiach. Najmłodsi adepci futbolu zostawili wiele serca i jeszcze więcej potu na piłkarskim parkiecie. Wszystko to odbywało się w przyjacielskiej atmosferze, również pod względem kibicowania. Szczególne wrażenie robiła ekipa z Bolesławca, która każdą bramkę, udane zagranie lub paradę bramkarską głośno okrzykiwała.


Po rozegraniu regulaminowych meczów przyszedł czas na wyróżnienia dla młodych piłkarzy. Aby wybrać najlepszego strzelca turnieju w młodszej grupie przeprowadzono konkurs rzutów karnych. Najlepszy okazał się Jakub Zimoń, zawodnik drużyny z Legnicy. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju powędrował do Kacpra Ducha z Bolesławca, zaś statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał jego kolega z drużyny – Kamil Pazdyka. Nie wyłoniono najlepszej drużyny turnieju z roczników 2007-2008. Nie o zwycięstwo, lecz o dobrą zabawę, rywalizację zgodnie z zasadami fair-play i przyjacielską atmosferę tutaj chodziło.

Wyniki :

GRUPA A
1. FA Chojnów I – FA Legnica I 1:1
2. Fair Play I – FA Bolesławiec 0:0
3. FA Chojnów I – FA Bolesławiec 3:0
4. Fair Play I – FA Lgnica I 2:2
5. FA Chojnów – Fair Play I 1:2
6. FA Legnica I – FA Bolesławiec 3:0

GRUPA B
1. Fair Play II- FA Żagań 3:1
2. FA Chojnów II – FA LWŚ 0-2
3. Fair Play II – FA LWŚ 3:0
4. FA Chojnów II – FA Żagań 0:7
5. Fair Play II – FA Chojnów II 5:0
6. FA Żagań – FA LWŚ 1:4

FA Bolesławiec – FA Chojnów II 4:0
FA Chojnów I – FA Żagań 4-2
Fair Play I – FA Lwówek Śląski 0:2
FA Legnica – Fair Play II 3:2


Jeszcze przed wręczeniem pamiątkowych pucharów odbyła się licytacja, z której cały dochód przekazany został na rzecz Fundacji Wspólnie Łatwiej, partnera Football Academy Chojnów. W jej trakcie sprzedano koszulkę Miedzi Legnica z autografami zawodników, piłkę nożną, pamiątkowe puchary czy proporczyk. Warto w tym miejscu wspomnieć o umowie, jaką Fundacja Wspólnie Łatwiej zawarła z głównym organizatorem turnieju. Dzięki niej w przyszłości możemy spodziewać się wspólnych działań obu organizacji.


Rozgrywki w grupie starszej, składającej się z zawodników urodzonych w latach 2001-2002 dostarczyły również wiele emocji. Tutaj nie grano tylko dla dobrej zabawy, liczył się przede wszystkim wynik. Widać było to na parkiecie. Zacięta walka trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Starsi zawodnicy błyszczeli na boisku czarując już mniejsze tłumy widzów sztuczkami znanymi z boisk Barcelony, Realu czy Manchesteru United.


Bezkonkurencyjna w starszej kategorii wiekowej okazała się pierwsza drużyna z Chojnowa, która w ostatecznym rankingu wyprzedziła drugą drużynę Bolesławca i pierwszą ekipę Legnicy. Najlepszym strzelcem został zawodnik zwycięskiej drużyny, strzelec 11 bramek – Kacper Laskowski. Kamil Kaziuk (Bolesławiec) otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika, a Wiktor Socha (Legnica) najlepszego bramkarza.

Wyniki :

1. FA Chojnów I – FA Legnica I 7:1
2. FA Bolesławiec – FA Legnica II 5:1
3. FA Bolesławiec II – FA Chojnów II 1:0
4. FA Chojnów I – FA Legnica II 8:1
5. FA Legnica I – FA Bolesławiec II 1:3
6. FA Bolesławiec – FA Chojnów II 1:2
7. FA Legnica II – FA Bolesławiec II 0:5
8. FA Chojnów I – FA Bolesławiec 5:0
9. FA Legnica I – FA Chojnów II 2:0
10. FA Chojnów I – FA Bolesławiec II 2:0
11. FA Legnica I – FA Bolesławiec 2:1
12. FA Legnica II – FA Chojnów II 0:1
13. FA Bolesławiec – FA Bolesławiec II 0-6
14. FA Legnica I – FA Legnica II 3:1
15. FA Chojnów I – FA Chojnów II 6:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Football Academy Chojnów
2. Football Academy Bolesławiec II
3. Football Academy Legnica
4 Football Academy Chojnów II
5. Football Academy Bolesławiec
6. Football Academy Legnica II


Do historii przeszedł „I charytatywny turniej piłkarski Football Academy Chojnów”. Organizatorzy mogą być z siebie zadowoleni – trybuny były pełne kibiców, boiska zaciętej rywalizacji, twarze młodych zawodników uśmiechu. Gratulujemy im oraz piłkarzom i czekamy na kolejną odsłonę turnieju.
Komentarze

z tego co wiem to najlepszy strzelec fa jest zawodnikiem chojnowianki... Brawo za organizację turnieju
zgłoś komentarz
A ile radości z tego turnieju mieli sami uczesnicy,oby więcej takich imprez
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.