PWSZ Legnica

Chojnowianka "na fali". Odra Ścianawa bez szans w meczu wyjazdowym.

Autor Maciek
Data utworzenia: 05 kwiecień 2014, 21:04 Wszystkich komentarzy: 0

Kolejne spotkanie ligowe „zaliczyła” dziś KS Chojnowianka. Nasi piłkarze rywalizowali z Odrą Ścinawa przed własną publicznością. Tuż przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec biało niebieskich bardzo ostrożnie podchodził do wyniku tego meczu. – Przed nami trudne spotkanie. Odra gra dobrą piłkę, nie chciałbym przed meczem typować wyniku. Ze względu na stan murawy postawiłem dziś na zawodników lżejszych. Jest mokro i ślisko zatem będzie im łatwiej – podsumował Arkadiusz Paluch.

Pierwsza połowa odzwierciedliła obawy chojnowskiego szkoleniowca. Spotkanie było wyrównane z minimalną przewagą chojnowianki. Gra toczyła się w środku pola, a bramkarze obu ekip przyglądali się wydarzeniom na boisku. Nasi piłkarze mieli już w 6 minucie spotkania szansę na zdobycie pierwszego gola, jednak na spalonym znalazł się Chrystian Serkies. W 10 minucie gry nasz napastnik miał kolejną szansę na umieszczenie futbolówki w siatce rywali, jednak strzał okazał się niecelny.

Arkadiusz Paluch czynnie uczestniczył w grze swojego zespołu. Z ławki rezerwowych często dobiegał jego głos, który motywował biało niebieskich do agresywniejszej gry. Z minuty na minutę sytuacja na boisku bardziej się zaostrzała. Tuż przed upływem dwóch kwadransów Rajczakowski zdecydował się na faul taktyczny zatrzymując groźną akcję rywali. Za to przewinienie otrzymał żółty kartonik. W pierwszej połowie Pisarski miał jedną sposobność aby pokazać swoje umiejętności. Na całe szczęście nasz goalkeeper skutecznie zatrzymał napad rywali.

Druga odsłona spotkania to znacznie skuteczniejsza gra obu zespołów. Pierwsze minuty tej części meczu były bardzo emocjonujące. Już na wstępie zabrakło szczęścia abyśmy mogli prowadzić 1:0. Chojnowianie uzyskiwali coraz większą przewagę. W 51 minucie Serkies umieścił futbolówkę po raz pierwszy w siatce rywali. Na tym jednak festiwal strzelecki nie zakończył się. Niespełna 10 minut później Fabian Gałaszkiewicz wychodził „sam na sam” z bramkarzem, arbiter dopatrzył się jednak spalonego.

Odra widząc sytuację na murawie ruszyła do ataku. Już w 66 minucie mogło być 1:1. Piłka uderzyła jednak w poprzeczkę. Rywale dążyli do wyrównania, udało się to stosunkowo szybko bo już w 68 minucie padła bramka wyrównująca. Na tablicy wyników było 1:1. Chojnowianie nie załamali się po stracie gola. Minutę później było już bowiem 2:1. Nasz najszybszy napastnik Chrystian Serkies wyszedł „jeden na jednego” z goalkeeperem ze Ścinawy. Chojnowianin zachował zimną krew i wyprowadził biało niebieskich na prowadzenie.

W 85 minucie gry trener Paluch zdecydował się wprowadzić na murawę powracającego do pełni sił Marcina Baszczaka. Jak się okazało chwilę później był to strzał w 10. W niespełna trzy minuty później po dobrej akcji Serkiesa, Baszczak umieścił futbolówkę w siatce i tym samym ustalił wynik meczu na 3:1.

Chojnowianka wystąpiła w składzie: Pisarski, Rajczakowski, Światłoń, Grządkowski, Tucholski, Serkies, Polański, Mihułka, Haniecki, Jędrusiak, Gałaszkiewicz-Baszczak.

Rezerwowi: Ziembowski, Krupa, Kryształowicz.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i liczymy na kolejne sukcesy!