Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Dwunasta odsłona "Rozśpiewanych Nutek" za nami (video + foto)

Autor admin
Data utworzenia: 07 kwiecień 2014, 14:25 Wszystkich komentarzy: 1


Dwunasta odsłona "Rozśpiewanych Nutek" za nami (video + foto)

Zuzanna Jurkiewicz i Aleksandra Kinal, Natalia Sikorzyńska oraz Małgorzata Szklarz to laureatki XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Rozśpiewane Nutki”. W sobotni poranek, 5 kwietnia, na scenie zaprezentowało się blisko 50 młodych i zdolnych wokalistów, którzy swoim śpiewem uwodzili publiczność, lecz przede wszystkich jurorów.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Rozśpiewane Nutki” ma na celu prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Każda edycja cieszy się sporym zainteresowaniem wśród miłośników śpiewu. Wielu ze znanych dziś wokalistów właśnie w „Nutkach” stawiało swoje pierwsze kroki na scenie. Wymienić można chociażby Łukasza Sypienia, dziś członka zespołu looking4.

Sobotnia, dwunasta już odsłona, „Rozśpiewanych Nutek” podzielona była tradycyjnie na trzy kategorie – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Najbogatsza pod względem uczestników była pierwsza z nich. Reprezentantów szkół podstawowych było blisko 30! W tej kategorii jury w składzie Wojciech Kyc (przewodniczący), Elwira Kądziołka i Piotr Koziar nagrodziło 9 osób:

1 miejsce - ex aequo Zuzanna Jurkiewicz z Żagania i Aleksandra Kinal z Ruszowa

2 miejsce - ex aequo Weronika Wąsowska ze Świdnicy i Ewa Kobielska z Jeleniej Góry

3 miejsce - Dominika Pawłowska z Chojnowa

Wyróżnienia: Mateusz Błaszczyk z Rokitnicy, Sonia Nieruchalska z Legnicy, Katarzyna Kasprzak z Jeleniej Góry i Lena Szydłowska ze Świdnicy.

Po godzinie 12 na scenie zaprezentowały się uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszą z powyższych kategorii wygrała Natalia Sikorzyńska, mieszkanka Ruszowa. Drugie miejsce zajęła Kinga Wróbel ze Złotoryi, trzecie legniczanka Anna Chowaniec. Wyróżniono Julię Żądło z Legnicy.


Wśród wokalistek szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się mieszkanka naszego miasta – Małgorzata Szklarz, która wykonała dwa utwory „Teraz mogę marzyć” oraz „A jeśli nie znajdziesz” z płyty Fundacji Młodzi Artyści Śpiewają. - Wygrana znaczy dla mnie bardzo dużo. Od jakichś 3 lat nie mogłam się wbić na 1 miejsce. W tym roku bardzo mocno pracowałam, nawet w trakcie choroby ćwiczyłam. No i się udało! Zdobyłam to, o co walczyłam cały rok – powiedziała po odebraniu nagrody mieszkanka Chojnowa. - Jak co roku poziom był wysoki mimo, iż w mojej grupie wiekowej wystartowało tylko 5 osób.


Tuż za Małgorzatą Szklarz uplasowała się Eni Halilović z Rudnej, zdobywczyni drugiego miejsca. Podium zamknęła mieszkanka Chojnowa - Danuta Leonhardt. Wyróżnienie powędrowało do Barbary Zawady z Legnicy.

XII odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Rozśpiewane Nutki” wzbudziła jeszcze większe zainteresowanie niż edycja poprzednia. Sytuacja ta nie dziwi, w końcu chojnowskie „Nutki” pozwalają młodym i zdolnym wokalistom z całej Polski poczuć atmosferę panującą na dużych konkursach muzycznych. Do zobaczenia za rok!Komentarze

"Wśród wokalistek szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się mieszkanka naszego miasta – Małgorzata Szklarz"

A mamusia to nie miała z tym nic wspólnego.......
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform