Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Powrócą pociągi z Chojnowa do Rokitek?

Author: admin
Creation date: 11 April 2014, 09:51 All comments: 6


Powrócą pociągi z Chojnowa do Rokitek?

Na początku 2014 r. władze województwa dolnośląskiego potwierdziły informację o planach na rozbiórkę fragmentu linii kolejowej nr 316 łączącej Chojnów z Rokitkami. Zgodnie z tym co podaje portal rynek-kolejowy.pl plany uległy zmianie. Samorząd planuje przejęcie 8-kilometrowego odcinka i ponowne uruchomienie na nim pociągów pasażerskich.

Pociągi pasażerskie na linii Chojnów-Rokitki nie kursują od 12 lat. 3 lata dłużej po torach na tym odcinku jeździły składy towarowe. W związku z tym pojawiły się plany o rozbiórce nieużywanej linii. Jest jednak duża szansa na totalny zwrot w tej sytuacji. Władze województwa dolnośląskiego rozważają przejęcie fragmentu linii 316 i ponowne uruchomienie przejazdów pasażerskich. - Rozważamy możliwość rozbiórki. Ostatecznie decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, gdyż mamy sygnały z Urzędu Marszałkowskiego o wstępnym zainteresowaniu przejęciem tego odcinka – portalowi rynek-kolejowy.pl powiedział Bartłomiej Sarna z PKP SA.

Na pytanie zadane przez rynek-kolejowy.pl władze naszego województwa potwierdziły informację o planach na likwidację linii oraz pomyśle na przejęcie odcinka. Agnieszka Zakęś, zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Dolnośląskiego informuje, że przejęcie odcinka Chojnów-Rokitki pozwoliłoby uatrakcyjnić realizowaną obecnie relację Legnica-Żary poprzez skierowanie wszystkich połączeń na tej linii przez nasze miasto. Pozwoliłoby to na skomunikowanie Chojnowa z północną częścią powiatu legnickiego oraz rozszerzenie oferty połączeń między Chojnowem a Legnicą i Wrocławiem.
Comments

Jestem jak najbardziej za :) Jak tylko bedzie jakas petycja/sonda czy cos na pewno opowiem sie za.
report comment
również jestem za! Latem mieli by zarobek ;)
report comment
Ostatnio docierają informacje jakoby zarządzające jeszcze linią PLK ogłosiło przetarg na zezłomowanie tej linii, co byłoby raczej sprzeczne z informacją zawartą w tym newsie. Szkoda, że portal nie może wystąpić do Departamentu Infrastruktury UMWD z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Myślę, że odpowiedzieliby bardziej rzeczowo niż mi jakbym napisal e-maila, gdzie pewnie odprawiliby mnie z jakimś tam lakonicznym opisem ;)
report comment
Informujemy, że wystąpiliśmy z prośbą do Departamentu Infrastruktury UMWD o udzielenie informacji na ten temat . Czekamy na odpowiedź.
report comment
Portal zapytaj lepiej jak z toaletom na dworcu pkp - obstrukcja ?
report comment
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam redakcję./
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform