Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Świat Kresów wystawa Tomasza Kozłowskiego w Lubinie

Autor admin
Data utworzenia: 29 wrzesień 2011, 09:20 Wszystkich komentarzy: 0


Świat Kresów wystawa Tomasza Kozłowskiego w LubinieZapraszamy mieszkańców miasta i gminy Chojnów na wystawę „Świat Kresów” z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego którą można oglądać od 1 do 31 października w Centrum Kultury „Muza”

Wystawa przygotowana została przez Dom Spotkań z Historią oraz Tomasza Kubę Kozłowskiego – kolekcjonera i znawcę tematyki kresowej, gromadzącego od ćwierćwiecza kolekcję dotyczącą dawnych Kresów Rzeczpospolitej. Ekspozycja przedstawia Kresy od końca XIX wieku do 1939 roku, w granicach terytorialnych II RP. Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad pół tysiąca eksponatów ze zbiorów autora – przede wszystkim archiwalnych zdjęć i starych kart pocztowych, ale także zdjęć wydawnictw, propagandowych i reklamowych druków ulotnych, dokumentów, odznak, antyków i pamiątek z Kresów. Wystawa składa się z dwóch części: plenerowej prezentowanej przed budynkiem CK „Muza” oraz plansz wewnątrz budynku.
Polesia czar. Włóczęga po ostępach Słowiańszczyzny
- prezentacja multimedialna


3 października 2011 Wernisaż , godz. 17:00

Ekspozycji towarzyszy otwarte spotkanie z twórcą wystawy Tomaszem Kubą Kozłowskim. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie multimedialny materiał na temat dziedzictwa Ziem Wschodnich Rzeczpospolitej pt. „Polesia czar. Włóczęga po ostępach Słowiańszczyzny”. Podczas spotkania prowadzona będzie promocja i sprzedaż albumu pt. „Świat Kresów” Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błachut-Biegańskiej.

Sala Błękitna - wstęp wolny
Źródło: Centrum Kultury Muza

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform