Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wielkanoc zawitała do Chojnowa z tygodniowym wyprzedzeniem

Autor admin
Data utworzenia: 14 kwiecień 2014, 10:32 Wszystkich komentarzy: 0


Wielkanoc zawitała do Chojnowa z tygodniowym wyprzedzeniem

Sobotni poranek w Chojnowie upłynął pod znakiem przygotowań do Wielkanocy. Najmłodsi w asyście opiekunów mogli spróbować swoich wykonując kolorowe ozdoby świąteczne w trakcie warsztatów plastycznych prowadzonych przez sympatyczne panie bibliotekarki, starsi zakupić pisanki, kartki świąteczne i inne dekoracje w trakcie Kiermaszu Wielkanocnego, który odbywał się w Domu Schrama.

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w Domu Schrama był wyjątkowo skromny. Spora część lokalnych artystów właśnie dziś wybrała się do stolicy Dolnego Śląska by zaprezentować swoje dzieła w trakcie Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek. Trzymamy kciuki za ich sukces we Wrocławiu!

Jedną z osób wystawiających swoje rękodzieło na chojnowskim Kiermaszu Wielkanocnym była Teresa Wójcik, członkini Gildii Artystów Chojnowa. Co mogliśmy kupić na jej stole? - Pisanki, jajka robione szydełkiem, korale, biżuterię też szydełkową, sznurkowe korale, bransoletki z koraliczków oraz ozdoby świąteczne wykonane koronką frywolitkową – wymieniała. Wszystko to zrobione było z dbałością o najdrobniejszy szczegół, daleko w tyle zostawiając to, co możemy zobaczyć na marketowych półkach. Jak powiedziała Pani Teresa, perfekcjonizm wymaga czasu – Na przykład zajączek to jest godzina pracy. Jajeczko to trzy godziny, zakładka do książki to pięć godzin. Wszystko robione czółenkami, cieniutkim kordonkiem, dlatego trwa to tak długo.

Ceny zaczynały się od symbolicznych pięciu złotych – ozdoby były na każdą kieszeń. Królowały jajeczka, symbol Wielkanocy, nie brakowało również kartek świątecznych.

Kilkadziesiąt metrów obok, w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie wspomniane jajeczka czy nawet palmy dopiero powstawały. Pod czujnym okiem kreatywnych pań bibliotekarek najmłodsi czytelnicy z naszego miasta i okolic korzystając z bibuły czy kolorowego papieru wykonywali piękne, różnobarwne dekoracje, które na pewno zagoszczą na wielkanocnym stole. Szczególną uwagę zwracały palmy, tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform