Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci

Autor Yevgen Nikitin
Data utworzenia: 14 kwiecień 2014, 11:32 Wszystkich komentarzy: 0


 II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci

Sobotni poranek 12 kwietnia 2014 roku w Chojnowskiej Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, przywitał ponad 150 młodych zawodników Taekwondo z Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Opola, Wrocławia i Zgorzelca. Dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia konkurowały między sobą podczas II Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci, który już drugi rok z rzędu zorganizował LMKS "SFORA" Chojnów. Ponad 10 godzin wytężonej pracy wolontariuszy i organizatorów, tej wspaniałej imprezy sportowej przyniosły w efekcie mnóstwo uśmiechów na twarzach dzieci. Młodzi adepci TKD rywalizowali w takich konkurencjach jak dwubój techniczny składający się z kopnięć na czas oraz kopnięć wyskokowych, układów formalnych oraz w zależności od wieku bezkontaktowej formy pojedynku przy użyciu potocznie nazywanego piankowego "makaronu" lub w przypadku starszych roczników w konkurencji walk.


W klasyfikacji generalnej kluby zdobyły następujące miejsca:

1. Opolski Klub Taekwondo 348 pkt

2. Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy "SFORA" Chojnów 309 pkt

3. Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy GLADIUS Bolesławiec 277 pkt

4. Uczniowski Klub Sportowy ORLĘTA Wrocław 270 pkt

5. Uczniowski Klub Sportowy WARIORR Zgorzelec 200 pkt

6. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy HANSU Chrząstawa Wielka 67 pkt

Każdy uczestnik zdobył zasłużony medal i dyplom.

Była to również doskonała okazja do podziękowań i wyróżnień, a także do odśpiewania 100 LAT !!! jubilatom obchodzącym niedawno urodziny, ponieważ sport, to również budowanie niesamowitych więzi społecznych i przyjaźni, które trwają często przez całe życie.

Symbolicznymi statuetkami podziękowano partnerom wspierającym imprezę i chojnowski klub Taekwondo. Odznaczony został Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Dyrekcja i Pracownicy SP nr 4 w Chojnowie im. Janusza Korczaka oraz Portal informacyjny gminy i miasta Chojnów.pl. Podziękowania za wsparcie powędrowały również do Dolnośląskiego Zrzeszenia Ludowych Związków Sportowych, firmy Kolor-Graf i sklepu Daedo.pl, siłowni Hardcore Fitness, Pana Roberta Jastrzębskiego, sklepu Fighting Empire, Fotografii Aleksandra Zofia Wyżga oraz Pana Artura Kurpischa. Nie sposób opisać jak bardzo cieszę się, że prośba o pomoc w organizacji naszego turnieju, która została puszczona w eter około półtora miesiąca temu spotkała się z takim odzewem. Największe jednak podziękowania, których nie opiszą żadne słowa należą się rodzicom, członkom klubów z Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Opola, Wrocławia i Zgorzelca, którzy bezpośrednio przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Każdemu z Was należy się ogromny Puchar, dziękuję.

A jak nasi młodzi podopieczni zdobywali punkty w konkurencjach indywidualnych, nie raz w znoju, pocie czoła, ze smakiem krwi w ustach i łzach w oczach, już wkrótce będzie mogli zobaczyć na profilu naszego klubu, na który serdecznie Was zapraszamy.

www.facebook.com/taekwondo.chojnow

Instruktor LMKS "SFORA" Chojnów - Yevgen Nikitin

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform