Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zumba Connecting People. Chojnów tańczył dla Blanki Kuliniak. (foto + video)

Autor admin
Data utworzenia: 14 kwiecień 2014, 14:59 Wszystkich komentarzy: 0


Zumba Connecting People. Chojnów tańczył dla Blanki Kuliniak. (foto + video)

Tańczą profesjonaliści, tańczą amatorzy, tańczą dzieci, tańczy młodzież. W sobotnie popołudnie w rytm muzyki ruszało się około 260 osób, które postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Zumby dla Blanki. Nie ważne jak, w jakim stylu, liczyło się zaangażowanie tańczących, dobra zabawa, spalone kalorie, a przede wszystkim możliwość udzielenia pomocy 3-letniej Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową.

- Od kilku lat prowadzę Zumbę. W wielu miejscowościach w okolicy prowadziłam maratony, natomiast w Chojnowie nigdy nie było takiej akcji. W związku z tym, że zaangażowało się w nią tak dużo osób postanowiliśmy, że będzie to maraton charytatywny z przeznaczeniem dla chorego dziecka – mówiła organizatorka maratonu, instruktorka Zumby Urszula Puzio. - To jest impreza która liczy 260 osób. Jeszcze nie było tak olbrzymiego maratonu jeśli chodzi o Zumbę i tak pięknego jak tutaj!


Charytatywny Maraton Zumby odbył się dla 3-letniej Blanki Kuliniak. Dziewczynka od ponad pół roku leczona jest w Klinice Hematologii we Wrocławiu. Mimo bardzo młodego wieku przeszła już operację chirurgiczną i jest w trakcie chemioterapii. Aby leczenie było skuteczne niezbędna jest kosztowna terapia. - To było spontaniczne - rzuciłam hasło i poszło. Przyszłyśmy na zumbę i wpadłyśmy na pomysł by zrobić charytatywną akcję z zumbą w tle. Rzuciłam pomysł aby uzyskane pieniądze przeznaczyć na pomoc dla Blanki Kuliniak. Wszystkie panie mnie poparły – o pomyśle mówi Monika Gawek, inicjatorka przedsięwzięcia.


W akcje zaangażowało się mnóstwo osób. Wśród tańczących można było wypatrzeć zarówno osoby młode, jak i te nieco starsze. Każdemu przyświecał jeden cel – wspomóc Blankę. Blisko 40 instytucji z Chojnowa i okolic finansowo wsparło akcję, dzięki czemu zrealizowana była z takim rozmachem. – Mamy bardzo dużo osób, najwięcej w promieniu 100 km! – krzyczała z radością w głosie Urszula Puzio.

Organizatorki stanęły na głowie by do udziału w akcji zachęcić jak największą liczbę osób. Dzięki pozyskanym sponsorom udało się im zorganizować konkurs. Każdy kto wziął udział w maratonie stanął przed szansą wygrania wielu atrakcyjnych nagród. Na największych szczęściarzy czekały wycieczki i wiele innych, równie atrakcyjnych podarków.


Na sali nie brakowało amatorów, wielu dzięki sobotniej akcji pokochało zumbę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w Chojnowie regularnie prowadzone są zajęcia tego rodzaju tańca - Zajęcia z Zumby są prowadzone w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w poniedziałki i czwartki o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich chętnych. Dziewczyny się z nami bawią – tańczymy, tracimy tysiące kalorii – zachęcała do uczestnictwa prowadząca zajęcia Urszula Puzio. - Wspólnie śpiewamy, krzyczymy, wydzielają się endorfiny, tracimy mnóstwo kalorii i nie czujemy jak mija godzina i już jest po zajęciach!

Dzięki sobotniej akcji udało się zebrać 12150 złotych, które w całości przeznaczone zostaną na pomoc Blance Kuliniak. Przypominamy, że już za dwa tygodnie kolejna impreza, dzięki której będziemy mogli wspomóc chorą chojnowiankę – zawody bokserskie. Już dziś serdecznie zapraszamy!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform