Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Lokalna Akademia Sieci Cisco w PWSZ wyróżniona !

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 22 kwiecień 2014, 09:55 Wszystkich komentarzy: 0


Lokalna Akademia Sieci Cisco w PWSZ wyróżniona !

W tym roku Lokalna Akademia Sieci Cisco przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymała wyróżnienie za 5 lat efektywnej współpracy z Akademią. Jednocześnie jeden z instruktorów, mgr inż. Piotr Nadybski otrzymał nagrodę Instructor Excellence Award za rok 2013. Nagroda ta przyznawana jest 10% procentom najlepszych instruktorów na świecie, m.in. za efektywność kształcenia mierzoną wynikami studentów, odpowiednio wysokie noty w ankietach po przeprowadzonych kursach oraz doskonalenie warsztatu przez instruktora.

Akademia sieci Cisco funkcjonuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej od pięciu już lat, kształcąc kolejne grupy specjalistów w dziedzinie sieci komputerowych. Przyznane nam w tym roku wyróżnienia świadczą o wysokim poziomie kształcenia, który oferujemy naszym studentom.

Cisco Networking Academy jest jedną z największych instytucji edukacyjnych na świecie. W chwili obecnej studenci kształcą się w ponad 10.000 placówkach, w blisko 170 krajach świata. Patronem i sponsorem Akademii jest firma Cisco System jest jeden z kluczowych producentów sprzętu i oprogramowania w dziedzinie sieci komputerowych, bezsprzecznie jeden z liderów pod względem ilości proponowanych rozwiązań, które z czasem stały się standardem, podstawą funkcjonowania dzisiejszego Internetu i sieci komputerowych. Cisco odniosło ogromny komercyjny sukces, dysponuje olbrzymim zapleczem technologicznym i badawczym. Jednocześnie firma od samego początku związana jest z edukacją, systematycznie rozwijając swój program i metody kształcenia specjalistów, głównie w dziedzinie sieci komputerowych, chociaż nie tylko.

W ramach Cisco Networking Academy prowadzonych jest w chwili obecnej szereg kursów, z, pośród których największym zainteresowaniem cieszy się ten przygotowujący do egzaminu CCNA (Cisco Certified Network Associate). Jest to obecnie drugi stopień certyfikatu wydawany przez firmę Cisco. Potwierdza on specjalistyczną wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie instalacji, okablowania strukturalnego, konfiguracji i zarządzania średniej wielkości sieciami teleinformatycznymi. Certyfikaty firmy Cisco stały się nieformalnym branżowym standardem.


Jeszcze kilka lat temu w Polsce Akademia Cisco cieszyła się zainteresowaniem rynku z racji głównie wysokiego poziomu kształcenia oraz relatywnie niskich kosztów uczestnictwa (w stosunku do typowo komercyjnych szkoleń), natomiast sam certyfikat był niezbyt popularny. W dniu dzisiejszym, gdy przeglądamy oferty pracy na stanowiska związane z sieciami komputerowymi, CCNA czy wyższe stopnie (np. CCNP) w zasadzie stały się pozycją obowiązkową na listach wymagań wobec kandydatów. Z czego to wynika? Otóż Cisco, niezależnie od rejonu świata, instytucji w ramach, których lokalna akademia funkcjonuje czy miejsca zdawania egzaminu gwarantuje, że absolwent posiada rzetelną i dobrze dobraną pod kątem przydatności w realnych sytuacjach zawodowych wiedzę teoretyczną (niezbędna do dogłębnego zrozumienia problemu), popartą wieloma godzinami praktycznych zadań, które możliwie jak najskuteczniej symulują problemy w tzw. sieciach produkcyjnych, będących w eksploatacji. I to połączenie stanowi największą siłę programu NetAcad, który kładzie bardzo duży nacisk na umiejętności praktyczne uczestników, którzy jednocześnie uczą się jak i dlaczego pewne rozwiązania w sieci są stosowane, w jaki sposób one funkcjonują.

Dużym atutem Akademii Cisco jest wsparcie ze strony dedykowanego systemu informatycznego. Specjalnie przygotowana platforma internetowa pomaga menadżerom poszczególnych akademii, instruktorom zarządzać kursami, natomiast studentom pozwala na dostęp do rozbudowanych, interaktywnych materiałów dydaktycznych i narzędzi wspomagających proces uczenia się z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Praktycznie wszystkie czynności wykonywane przez użytkowników (zapisy na kursy, uczenie się, pobieranie treści zadań praktycznych oraz zdawanie testów i egzaminów) odbywa się za jej pomocą.

Jednocześnie Akademia prowadzi stały monitoring poziomu kształcenia, uczestnicy zachęcani są do wypełniania ankiet zwrotnych, dotyczących ich zadowolenia z poziomu kursu, organizacji zajęć oraz kompetencji instruktora. W połączeniu z danymi na temat postępów w wynikach nauczania uczestników (rejestrowanych przez system informatyczny), informacje te dają realny poziom efektywności kształcenia w poszczególnych placówkach.




Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.