Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Dziś startuje „Mała matura”. Ruszają testy gimnazjalne.

Autor admin
Data utworzenia: 23 kwiecień 2014, 10:02 Wszystkich komentarzy: 0


Dziś startuje „Mała matura”. Ruszają testy gimnazjalne.

Blisko 380 tys. uczniów klas trzecich gimnazjum stanęło przed najtrudniejszym wyzwaniem w ich dotychczasowym edukacyjnym życiu. Tuż po godzinie 9 zaczęli pisać pierwszy egzamin gimnazjalny. Na „śniadanie” dostali historię i wiedzę o społeczeństwie. Przed nimi jeszcze test sprawdzający wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka obcego. Testy potrwają trzy dni.

Pierwszy egzamin – z historii i wiedzy o społeczeństwie – rozpoczął się około godziny 9.00. Na jego rozwiązanie gimnazjaliści dostali 60 minut. Po godzinnej przerwie czekać będzie na nich kolejny sprawdzian – z języka polskiego. Od 11 przez półtorej godziny rozwiązywać będą test sprawdzający wiedzę o języku ojczystym.


W czwartek na uczniów kończących gimnazjum czekać będzie kolejna część egzaminu. O 9 zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi, dwie godziny później z królową nauk – matematyką.

Ostatni dzień testów gimnazjalnych – piątek – należeć będzie do języków obcych. Podobnie jak w poprzednich dniach, o godz. 9 napiszą egzamin na poziomie podstawowym z jednego, wybranego przez siebie języka: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Część ta dotyczyć będzie uczniów, którzy rozpoczęli naukę języka w gimnazjum. Na kontynuujących naukę języka obcego ze szkoły podstawowej czekać będzie część rozszerzona, która rozpocznie się o godz. 11.


Egzamin gimnazjalny często nazywany jest „małą maturą”. Jest to pierwszy poważny sprawdzian wiedzy uczniów, który zadecyduje o ich dalszej drodze kształcenia. Wyniki egzaminów – poza średnią oceną na świadectwie szkolnym – będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Trzymamy kciuki za gimnazjalistów!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform