Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Lila Walasek odwołana! Video z sesji powiatu.

Autor admin
Data utworzenia: 24 kwiecień 2014, 09:02 Wszystkich komentarzy: 24


Lila Walasek odwołana! Video z sesji powiatu.

23 kwietnia 2014 r. odbyła się nadzwyczajna sesja w powiecie legnickim. W jej trakcie radni odwołali wicestarostę, Lilę Walasek. Podczas kolejnej sesji jej los mogą podzielić pozostali członkowie zarządu.

Środowa sesja rozpoczęła się od przemówienia Lili Walasek. W jego trakcie atakowała swoich oponentów wypominając m.in. Mieczysławowi Kasprzakowi udzielenia bezzwrotnej pożyczki swojej żonie, za czasów gdy był starostą. „Oberwało” się również Joannie Józefczuk, która mimo etatu w DPS pracuje w trzech innych miejscach.

- Ta kontrola była wybiórcza i nie badano wszystkich i wszystkiego – broniła się była wicestarosta. Jak się później okazało, bezskutecznie. - Starosta stracił zaufanie do Lilii Walasek, a my straciliśmy zaufanie do całego zarządu – grzmiał radny Jan Krawczyk.

Po wystąpieniach odbyło się głosowanie nad odwołaniem Lili Walasek. Za głosowało 8 radnych, 4 było przeciwko, 3 wstrzymało się od głosu.

- Ta kadencja zaczęła się źle i bardzo źle się kończy – mówił Robert Wierzbicki. - Najprawdopodobniej będziemy składać wniosek o odwołanie całego zarządu – zapowiedział radny.

Komentarze

przekręt goni następny przekręt! To śmieszne że Ci ludzie co nawalili nadal zamierzają starać się o to samo stanowisko i nie widzą w swoich poczynaniach nic złego. Powinna być powołana komisja śledcza z zewnątrz która powinna prześledzić wszystkie poczynania rządzących w ostatnich latach, wszystkie nieprawidłowości i rozliczyć poszczególne osoby, usunąć ze stanowisk bez możliwości dalszej pracy w państwowych spółkach dożywotnio.
zgłoś komentarz
Za kadencji burmistrza Serkiesa syn Chrystian został przyjęty do pracy w szkole.Czym to się różni?Teresa żona Serkiesa pracuje w urzędzie s.c.Serkies Jan,Liliana do dymisji.Ludzie nie dajcie się bałamucić.Tym ludziom dziękujemy !!
zgłoś komentarz
Dla mnie najbardziej wstrząsający jest brak skruchy ze strony Pani Walasek. Tłumaczenie, że zatrudnianie rodzin to nie jest przestępstwo jest szokujące. Gdzie uczciwość, etyka, moralność,jakieś zasady? W polityce nie obowiązują? Jest wiele osób wykształconych bez pracy, bo nie są "znajomymi" ani "rodzinką". Wielu ledwo wiąże koniec z końcem, szczególnie w Chojnowie.Wielu ma ciężko chore dzieci ,ale, niestety, nie ma odpowiednich znajomości. Panie Wierzbicki, nie "prawdopodobnie", lecz oczywistością powinno być złożenie wniosku o odwołanie całego zarządu. Wstyd, Panie Starosto, wstyd udawać, że o niczym pan nie wiedział. Trzeba umieć zachować się honorowo i podać się do dymisji. Mam nadzieję, że nie zobaczę już państwa twarzy na plakatach wyborczych.
zgłoś komentarz
Honor,etyka to obce słowa ,,kolesiostwa",4-przeciw,3-wstrzymało się,gdzie My żyjemy?/siedzą w radzie i nie wiedzą co się dzieje?/,
zgłoś komentarz
Jak to zawsze bywa wszyscy do osadzania sa pierwsi. Prawda jest taka ze kazdy siedzac wysoko na stolku wciagal by swoich. Teraz do osadzania sa wszyscy a czemu nikt teraz nie powie ilu osoba Pani Lila pomogla i nie byly to osoby z rodziny czy znajomi ale jesli o to chodzi to teraz kazdy wode w usta nabral. Pewnie ci co najwiecej sie tu udzielaja kiedys najwiecej sie podlizywali.
zgłoś komentarz
Koniec ,,sitwy"nastąpi dopiero po wyborach?na razie kolesie się bronią!
zgłoś komentarz
Wynik wyborów w artykule jest błędnie podany, bo za odwołaniem Pani Walasek było 8- radnych. Przeciw było 3- radnych, a 4- radnych się wstrzymało. Proszę posłuchać dokładnie odczytania wyników. Jak widać to Panią Walasek nie odwołali radni opozycji, bo ich było na sali raptem chyba 5 i najprawdopodobniej nie wszyscy zagłosowali za odwołaniem. Ale suma summarum tylko 3 osoby były przeciwne odwołaniu a koalicjantów pani Walasek było na Sali o ile dobrze widziałem 9 osób. Czyli pomijając 4 osoby wstrzymujące to Liliannę odwołali współkoalicjanci wice starosty. Wygląda na to, że lepiej było poświęcić jedną osobę, aby reszta mogła dalej trwać przy korytach! Nie ukrywam, że ucieszyła mnie informacja Pana Wierzbickiego, że mają zamiar odwołać cały zarząd. Choć honor by nakazywał, aby zarząd sam ustąpił, ale wtedy, kto będzie bronił przed zwolnieniem zatrudnionych po znajomości członków rodzin? Ech ta polityka.
zgłoś komentarz
Jan Serkies :syn pracuje w gimnazjum nr 2,żona w urzędzie.Czy to etyczne?13koła pensji za miesiąc pracy dla Serkiesa J w biednym wyludniającym się Chojnowie.Serkies,Lilka do dymisji.
zgłoś komentarz
Coś pan Trawka smutny układa sobie w główce co ja teraz biedny zrobię nie będzie już układów, żonkę zwolnią z pracy.Ten człowiek jest szują dupolizem pani Lili Walasek i teraz sie zastanawia z kim by tu wejść w układ aby żonka nie straciła pracy,ale tak to jest jak bezmuzgom daje się kredyt zaufania i dopuszcza do decydowania w ważnych sprawach.Ten człowiek jest spalony
zgłoś komentarz
Jan Serkies :syn pracuje w gimnazjum nr 2,żona w urzędzie.Czy to etyczne?13koła pensji za miesiąc pracy dla Serkiesa J w biednym wyludniającym się Chojnowie.Serkies,Lilka do dymisji.
to nie wszystko,proszę wyliczać,od radnych i ich rodzin,dyrektorów,i innych ,,szarych"eminencji z powiatu,miasta i gminy!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform