Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Feerum "Przedsiębiorstwem Fair Play" 2013

Autor artykuł nadesłany
Data utworzenia: 25 kwiecień 2014, 18:43 Wszystkich komentarzy: 1


Feerum "Przedsiębiorstwem Fair Play" 2013
Chojnowska firma Feerum, jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych uzyskała tytuł i certyfikat “Przedsiębiorstwo Fair Play” 2013. Jest jedną z 25 firm z województwa dolnośląskiego, które zostały wyróżnione w tym prestiżowym programie.

Celem programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

Do udziału w programie może zgłosić się każda firma działająca, zarejestrowana i posiadająca siedzibę w Polsce, prowadzące swoją działalność co najmniej przez cały rok kalendarzowy poprzedzający daną edycję. Weryfikacja zgłoszonych firm przebiega dwuetapowo. W I etapie weryfikowane są informacje zawarte w ankietach, w których przedsiębiorcy szczegółowo prezentują swoją działalność, odpowiadając na szereg pytań dotyczących m.in. relacji z klientami, kontrahentami, pracownikami i społecznością lokalną. W II etapie odpowiednio przygotowani merytorycznie audytorzy przeprowadzają audyty certyfikacyjne we wszystkich firmach, które uzyskały minimum 70 na 100 możliwych punktów w I etapie. Dodatkowym elementem weryfikacji jest badanie klientów i kontrahentów firm. Suma przyznanych przez audytorów, klientów i kontrahentów ocen decyduje o rekomendacji przedsiębiorstwa do tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 455 firm z całej Polski. 436 przeszło weryfikację i decyzją Kapituły Programu uzyskało tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2013. Wśród laureatów z całego kraju znalazło się 25 firm z województwa dolnośląskiego. Jedną z wyróżnionych firm jest Feerum S.A. z naszego miasta.

.

Komentarze

Żenujący artykuł. Jakaś "redaktorzyna" wzięła artykuł o konkursie "Gmina fair play" z dwa razy tylko zmieniła "Gmina" na "Ferrum" i zadowolona, że odwaliła "robotę".

Konkurs był na "Przedsiębiorstwo fair play"!!!

A tak w ogóle to śmieszne są te nagrody i ci co je przyznają. Otóz nagrody sa dla tycxh przedsiębiorstw, które mają osiągnięcia na polu promowania zasad etyki, uczciwości, solidarności.

tak się skłąda, że włąściciele Ferrum płacą podatki na Cyprze. Jak to się ma choćby do tej rzeczonej solidarności..??!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform