Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Pożegnanie absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie (video)

Autor admin
Data utworzenia: 28 kwiecień 2014, 10:28 Wszystkich komentarzy: 0


Pożegnanie absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie (video)

Ostatni dzwonek? Wielu z nas doskonale pamięta i wspomina z tęsknotą. Zakończenie szkoły, tej, która w sporym stopniu ukształtowała nasz światopogląd, dała nam wiedzę, którą wykorzystujemy pracując zawodowo, dała nam mnóstwo znajomości i przyjaźni, często na całe życie. Okres zabaw, miłości, lecz przede wszystkim nauki. „Zarywanie” nocy przed ważnym sprawdzianem, przygotowywanie i wygłaszanie referatów, stres przed odpowiedzią ustną czy egzaminem i mnóstwo radości gdy zbliżały się wakacje. Dla maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie będą to ostatnie wakacje w tym gronie. Za kilka dni usiądą w ławkach by zmierzyć się z egzaminem dojrzałości – maturą. W ostatni piątek w Domu Schrama uroczyście pożegnali się z nauczycielami odbierając wyróżnienia i nagrody.

25 kwietnia 2014 r. pozostanie w pamięci sporej części uczniów Powiatowego Zespołu Szkół do końca życia. Wtedy to z rąk dyrektora swojej szkoły odebrali końcowe świadectwa, wyróżnienia i nagrody. Był to moment gratulacji i podziękowań. Nie zabrakło łez wzruszenia, wspomnień najpiękniejszych, wspólnych chwil. Bo jak wspólnie mówili uczniowie kończący naukę w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie – był to piękny czas.
W trakcie spotkania w Domu Schrama wychowawcy klas oraz dyrektorzy szkół wręczyli najlepszym absolwentom PZS wyróżnienia za dobre wyniki w nauce oraz indywidualne osiągnięcia, nie tylko naukowe. Pamiątkowe dyplomy odebrali również rodzice biorący czynny udział w życiu szkoły.
Kolejnym krokiem na ścieżce edukacji będzie matura. 5 maja o godzinie 9.00 uczniowie zmierzą się z poziomem podstawowym języka polskiego. Następnego dnia czekać będzie na nich postrach maturzystów, królowa nauk – matematyka, również na poziomie podstawowym. W środku tygodnia miłośnicy języka angielskiego zaprezentują swoją umiejętności, tydzień zaś zamkną przedmioty rozpoczynające maturalne potyczki, jednak na poziomie rozszerzonym – w czwartek „rozszerzony” język polski, w piątek „rozszerzona” matematyka.
Maturzystom życzymy „rozłożenia” matury na łopatki, znalezienia się na liście przyjętych w wymarzonej szkole wyższej i otrzymania pracy, która zaspokoi wszelkie ambicje. Powodzenia, połamania długopisów!

fot. Bogdan MisikiewiczKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform