Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Charytatywna Gala Boksu w Chojnowie! (VIDEO)

Autor Maciek
Data utworzenia: 28 kwiecień 2014, 12:11 Wszystkich komentarzy: 6


Charytatywna Gala Boksu w Chojnowie! (VIDEO)

Lewy prosty, skrócenie dystansu, prawy hak, lewy sierp – takich i mnóstwo innych kombinacji ciosów mieliśmy możliwość zobaczyć setki w niedzielne popołudnie w sali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie w trakcie święta boksu. Impreza, której przyświecał szczytny cel – niesienie pomocy chorej chojnowiance, Blance Kuliniak – dostarczyła oglądającym mnóstwo emocji i sportowych wrażeń.

- Byłem zachwycony. Nie mogłem opuścić tej imprezy, gdyż jestem wielkim fanem boksu. Zobaczyć w jednym miejscu, w dodatku w moim rodzinnym mieście, tylu znakomitych bokserów, których walki oglądałem w TV to było ogromne przeżycie – powiedział nam Marcin, aktualnie mieszkaniec Wrocławia, który do Chojnowa przyjechał na weekend specjalnie na niedzielną galę.
Gala Boksu w Chojnowie była ogromnym wydarzeniem dla mieszkańców miasta. Tłumy widzów chcąc połączyć przyjemne – oglądanie na żywo walk bokserów z Polski, Niemiec, Czech – z pożytecznym – dochód z imprezy zasili konto Fundacji opiekującej się Blanką Kuliniak, zmagającej się z nowotworem 3,5-letnią chojnowianką – niedzielne popołudnie postanowili spędzić w sali sportowej PZS w Chojnowie przy ul. Matejki. Od godziny 13.00, na profesjonalnie oświetlonym ringu stojącym na środku parkietu mogliśmy obserwować walki bokserów w różnych kategoriach wiekowych. Wisieńką na bokserskim torcie była końcowa walka, którą stoczył zawodnik naszego klubu, Łukasz Niemczyk. Naprzeciw naszego reprezentanta stanął Władysław Mieszkow. Dzięki doskonałej postawie w trakcie trzech rund Łukasz sięgnął po zwycięstwo. Pozwoliło mu to uzyskać tytuł najlepszego zawodnika turnieju.
Walki młodych miłośników boksu nie były jedynym magnesem przyciągającym fanów tego sportu. Do Chojnowa, specjalnie na galę bokserską zorganizowaną przez Champion Chojnów Powiat Legnicki, przybyło wielu znakomitych bokserów. Chojnowianie mięli okazję poznać Mariusza Wacha, Piotra Wilczewskiego oraz Włodzimierza Zgierskiego. Nie zabrakło również Wojciecha Bartnika – brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich. Przeprowadzili oni, między walkami, licytację, dzięki której udało się uzyskać dodatkową gotówkę, która zasili konto Fundacji. Chojnowianie nie zawiedli – 950 zł „wyłożyli” na rękawice bokserskie z autografami mistrzów boksu, ciut mniejszą kwotę uzyskano w trakcie licytacji treningu u prowadzącego chojnowski klub Arkadiusza Lewandowskiego, spora suma wpadła również w trakcie sprzedaży pamiątkowych medali. Łącznie - z wejściówek i licytacji - zebrano ponad 7 tys. złotych.

Organizatorem niedzielnej gali boksu był klub Champion Chojnów Powiat Legnicki przy wsparciu finansowym firmy Feerum S.A., Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz Urzędu Gminy Chojnów.


Klub Champion Chojnów Powiat Legnicki składa serdeczne podziękowania:

  • firmie Feerum S.A.
  • Staroście Legnickiemu Jarosławowi Humennemu
  • Wójtowi Gminy Chojnów Mieczysławowi Kasprzakowi
  • Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół Mariuszowi Kowalczykowi
  • grupie tanecznej Brooklyn
  • oraz wszystkim zaangażowany w organizację Gali BokserskiejKomentarze

PIĘKNY GEST! WIĘCEJ TAKICH AKCJI DLA TEJ UROCZEJ DZIEWCZYNKI!W TAKICH CHWILACH NALEŻY SIĘ JEDNOCZYĆ I POMAGAĆ! GALA UDANA WIDAĆ PO ZDJĘCIACH! PROSZĘ O NR KONTA DLA BLANKI!
zgłoś komentarz
Zgadzam się z Inką piękna akcja, piękne fotki. Tez chciałbym znać nr konta dla Blanki.
zgłoś komentarz
Wielka impreza chyba w Chojnowie jeszcze takiej nie było gratulacja dla wszystkich organizatorów ale mam pytanie gdzie w tej grupie jest Pan Serkies nie ma go pojawił się cichaczem w asyscie radnego Podchorodeckiego i zdala z balkonu oglądał gale.
zgłoś komentarz
Zumba była większa.Serkies był zajęty z radnymi mszą świętą gdzie robił agitację polityczną przed wyborami.Ciężko pomagał mu radny Kowalczyk.
zgłoś komentarz
Pan Serkies nie otrzymał podziękowań od klubu,ponieważ najwidoczniej organizatorzy uznali ,że nie zasłużył.Pewnie obiecał złote góry,a nie wywiązał się.Jest takie powiedzenie,nikt Ci nie da tyle,ile obieca burmistrz Serkies.Co do gali,bardzo piękna,pozdrawiam!Pan Serkies 13 tysięcznej pensji mógłby coś odpalić.
zgłoś komentarz
Społeczeństwo w Chojnowie nie zagłosuje jak Serkies i ksiądz ,by sobie życzyli.Agitacje,publiczne wystąpienia w wielki czwartek nic nie zmienią.Serkies do dymisji.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform