Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zespoły Nieprzystawalne i premiera spektaklu „Dzień dobry i do widzenia”. KONKURS!

Autor admin
Data utworzenia: 29 kwiecień 2014, 10:11 Wszystkich komentarzy: 0


Zespoły Nieprzystawalne i premiera spektaklu „Dzień dobry i do widzenia”. KONKURS!

Macie już pomysł na spędzenie długiego, majowego weekendu? Wycieczka? Grill na działce? Brzmi dobrze. Zwiedzanie nowych, interesujących miejsc i piknik na świeżym powietrzu chyba każdemu służy. A może by tak jeszcze odrobina kultury? Teatr Modrzejewskiej w Legnicy serdecznie zaprasza na koncert Zespołów Nieprzystawalnych „Podwójne Dno” i „Nesztojegore” oraz na premierę spektaklu „Dzień dobry i do widzenia”. Atrakcji kulturalnych nie zabraknie. Szczegóły w artykule.


Koncert Zespołów Nieprzystawalnych odbędzie się 2 maja (w czwartek) o godz. 18.00 na Scenie Gadzickiego. Zagrają: „Podwójne Dno” i „Nesztojegore”.

Zespół „Podwójne Dno” tworzą trzy legnickie aktorki: Joanna Gonschorek, Katarzyna Kaźmierczak i Zuza Motorniuk. Na instrumentach muzycznych towarzyszą im: Wojciech Gabryś, Amadeusz Naczyński i Sławomir Kosmala. Zespół łączy niekonwencjonalne teksty, muzykę i dźwięk tym samym tworząc niepowtarzalny klimat na scenie.

„Nesztojegore” z kolei prezentuje muzykę folkową, choć nie do końca… muzykę świata, która nie daje się sklasyfikować, muzykę wyjątkową i eklektyczną. Członkowie zespołu -Fabian Raban (kontrabas, instrumenty perkusyjne), Karolina Głogowska (wokal/altówka/lira kolbowa), Amadeusz Naczyński (przeszkadzajki), Maciek Szczepanek (perkusja), Hanna Włodarczyk (gitara) poza akademickim wykształceniem mogą poszczycić się bogatym i różnorodnym dorobkiem artystycznym. Grywali w orkiestrach symfonicznych, zespołach jazzowych, bluesowych, reggae, muzyki dawnej, tworzyli oprawę muzyczną spektakli teatralnych.

Koncert Zespołów Nieprzystawalnych – czyli Półka na Coś, czego nie można położyć gdzie indziej

1 maja (czwartek) o godz. 18.00, Scena Gadzickiego
Bilety 15 zł


A w piątek w Teatrze Modrzejewskiej premiera spektaklu „Dzień dobry i do widzenia” w reżyserii Magdy Skiby. Spektakl opiera się na sztuce Athola Fugarda (ur. 1932 r.), znanego na całym świecie dramatopisarza z RPA, który zyskał rozgłos dzięki dramatom traktującym o apartheidzie i narodzinach nowego południowoafrykańskiego społeczeństwa.

Ta konkretna sztuka Fugarda z 1965 roku „Dzień dobry i do widzenia” jest akurat apolityczna. Opowiada historię rodzeństwa, które spotyka się ze sobą i sięgając po wspomnienia z dzieciństwa stara się odnaleźć przyczynę swego obecnego, przygnębiającego życia.

„Spektakl postawi przed widzem niełatwe pytania: Co znaczy wrócić do rodzinnego domu? Czego po tym oczekujemy, a co zastaniemy? Czy warto rozrywać rany, grzebać w przeszłości? Czy rodzina to nasze wsparcie? (…) Jak zagłuszyć samotność?” – zapowiada reżyserka Magda Skiba.

Premiera spektaklu będzie jednocześnie otwarciem nowej teatralnej przestrzeni – Sceny na Strychu mieszczącej się w dawnej sali ćwiczeń baletu teatralnego.


Spektakl „Dzień dobry i do widzenia”
PREMIERA 2 maja (piątek) o godz. 19.00, Scena na Strychu
8 maja (czwartek) o godz. 19.00, Scena na Strychu
bilety: premierowy 30 zł, po premierze 18 zł


Teatr Modrzejewskiej Z A P R A S Z A !


Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 76/72 33 505 i adresem
e -mail bilety@teatr.legnica.plUWAGA! KONKURS!


Mamy do rozdania jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Dzień dobry i do widzenia”, który odbędzie się 8 maja o godz. 19.00 na Scenie na Strychu. Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania: Jakiej narodowości jest autor sztuki „Dzień dobry i do widzenia” Anathol Fugard? Jaki temat często porusza w swoich dramatach? (Aby odpowiedzieć wystarczy uważnie przeczytać tekst powyżej).

Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy przesyłać na adres: konkursy@chojnow.pl. Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytania rozlosujemy zwycięzcę.

Rozstrzygnięcie konkursu 6 maja (wtorek).fot. Karol BudrewiczKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform