Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wczoraj język polski, dziś matematyka - matura rozpoczęta. (video)

Autor Maciek
Data utworzenia: 06 maj 2014, 12:56 Wszystkich komentarzy: 0


Wczoraj język polski, dziś matematyka - matura rozpoczęta.  (video)

Hala Powiatowego Zespołu Szkół zapełniła się po brzegi. Liczne ławki ustawione wzdłuż sali w kilku rzędach oraz numerki na stołach. Taki widok od lat kojarzy się mieszkańcom naszego miasta właśnie z egzaminem dojrzałości. Nie inaczej jest w tym roku. Matura 2014 rozpoczęta.

Wczoraj język polski, dziś matematyka. Ponad 120 uczniów wczoraj i przeszło 140 osób dziś zasiadło w Hali Powiatowego Zespołu Szkół, aby sprawdzić swoją wiedzę szkolną. Abiturienci z uśmiechem na twarzy losowali numerki, które wskazywały miejsce w którym zasiądą. Jedni byli szczęśliwi inni zaś narzekali, że akurat oni muszą siedzieć w pierwszej ławce. – Znowu pechowo trafiłem, nie boję się matury, nie mam ściąg, ale stresuje mnie kiedy nauczyciele ciągle na mnie spoglądają, kiedy siedzę z przodu – oznajmił Marcin, który zasiadł niedaleko ławy komisji egzaminacyjnej.


Wśród uczniów panowała bardzo wesoła atmosfera, choć widać było emocje towarzyszące najważniejszemu egzaminowi przed wejściem w dorosłe życie. – Polski nie sprawił mi żadnych problemów. Byłam dobrze przygotowana i w zasadzie nic mnie nie zaskoczyło – wspomina Gosia. Nie wszyscy jednak byli tak zadowoleni po pierwszym dniu matur. – Muszę przyznać, że nie przygotowywałem się szczególnie i to był błąd. Pechowo trafiłem także na lektury, których niestety nie przeczytałem. Jestem jednak dobrej myśli, bo nie wszystko stracone, przecież coś napisałem – podsumował Marcin.


Język polski i matematyka to dwa podstawowe przedmioty podczas matury. Uczniowie nie tyle boją się egzaminu pisemnego, co pokazania swojej wiedzy podczas wypowiedzi ustnej. – Dziś się stresuję, ponieważ matma nie jest moim ulubionym przedmiotem. To jednak nic w porównaniu do matury ustnej. Bardzo stresuje mnie, kiedy muszę wypowiadać się na głos, a co najgorsze jeszcze w języku obcym. W tym roku angielski będzie spędzał mi sen z powiek – podsumował Radek, który nerwowymi ruchami sprawdzał swój kalkulator.


Wielkie emocje młodych abiturientów opadły wraz z rozdaniem kart egzaminacyjnych. Na Hali Sportowej zapanowała cisza i wszyscy uczniowie przystąpili do rozwiązywania pierwszych zadań. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, a ten czas będzie pewnie najdłuższym i najbardziej nerwowym podczas tegorocznych matur.fot. Maciek Rusiecki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform