Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wernisaż wystawy "Grafika" Grzegorza Fijałkowskiego

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2014, 18:57 Wszystkich komentarzy: 0


Wernisaż wystawy "Grafika" Grzegorza Fijałkowskiego

Już jutro w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Wystawa, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii, przedstawiać będzie ponad 110 sztychów miedziorytniczych.

Nazywam się Grzegorz Fijałkowski urodziłem się i mieszkam w Legnicy. Swój pierwszy obraz olejny namalowałem w 1976 r., i tak się zaczęło. Potem doszła grafika w ołówku, piórku. Następnie przyszedł czas na akwarele, akryl, kredka pastelowa gruba. W latach 80-tych brałem udział w różnych wystawach, przeglądach i konkursach plastycznych. W konkursie na zabytki Legnicy moja praca zajęła I miejsce. Od 2007 roku „uprawiam” suchą igłą, a od 2009 r. miedzioryt – pisze na swojej stronie internetowej legnicki artysta. Ponad 110 jego sztychów miedziorytniczych będziemy mogli podziwiać wybierając się do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na wystawę „Grafika”.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 17. W jego trakcie autor zapowiedział niespodziankę dla uczestników - Będę pokazywał warsztat miedziorytnika, każdy chętny będzie mógł wykonać swoją własną odbitkę – mówi Grzegorz Fijałkowski. - Podczas wernisażu wśród uczestników wystawy zostaną też wylosowane dwa moje miedzioryty.

9 maja 2014 r., Muzeum Regionalne w Chojnowie, godz. 17.00.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform