Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Tajlandia i Kambodża oczyma Wojciecha Drzewickiego

Autor admin
Data utworzenia: 12 maj 2014, 13:41 Wszystkich komentarzy: 0


Tajlandia i Kambodża oczyma Wojciecha Drzewickiego

Wojciech Drzewicki, chojnowianin, na co dzień doktor geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonat podróży i poznawania nowych kultur. Wraz z przyjaciółmi – Anną Jezierską i Michałem Dereniem – udał się na wyprawę do Tajlandii i Kambodży o czym postanowił opowiedzieć mieszkańcom naszego miasta podczas spotkania, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w piątkowy wieczór. Spotkanie to było pierwszym elementem chojnowskiego programu Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy już po raz 11 w naszym kraju.

- Jest to kolejna wystawa Wojtka w naszej bibliotece, a u nas jest już po raz piąty – mówiła o spotkaniu Agnieszka Tworzydło, główna organizatorka wystawy.

Piąty raz, tym razem ze zdjęciami ilustrującymi wyprawę do Tajlandii i Kambodży. Wyjątkowo w większym gronie, wraz z Anną Jezierską i Michałem Dereniem, Wojciech Drzewicki przybliżył chojnowianom obyczaje i kulturę panującą w tych azjatyckich państwach.

- Jest mi niezmiernie miło, ze po raz kolejny mogę opowiedzieć o naszej szczęśliwie zakończonej wyprawie – zaczął krótkie wystąpienie chojnowianin. - To, że akurat Kambodża i Tajlandia to trochę przypadek. Tak naprawdę mało brakowało i byśmy Państwu opowiadali o Ameryce Środkowej ponieważ w listopadzie znaleźliśmy bardzo fajne promocje lotnicze do Gwatemali, Nikaragui i Salwadoru i tam chcieliśmy jechać. Jednak Michał, umysł ścisły, zaczął wyczytywać o sytuacji w tych krajach i obliczył, że mamy 36 razy więcej szans, że nas tam zabiją niż w Polsce. W konsekwencji zrezygnowaliśmy z tego wyjazdu – z nutką humoru opowiadał o początkach wyprawy Wojciech Drzewicki.
Poza wysłuchaniem opowieści, anegdot i opisów często niebezpiecznych momentów spędzonych w Azji chojnowianie, którzy przybyli do biblioteki mogli podziwiać przywiezione pamiątki oraz posmakować tajskiej zupy kokosowej. Był to miły akcent, który pomógł – dosłownie – zasmakować azjatyckiego klimatu.

Zdjęcia upamiętniające wyjazd Wojciecha Drzewickiego z przyjaciółmi do Tajlandii i Kambodży podziwiać można odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform