Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Rap Melanż „PiątVka” na szóstkę!

Autor admin
Data utworzenia: 13 maj 2014, 11:03 Wszystkich komentarzy: 3


Rap Melanż „PiątVka” na szóstkę!

Jaśnie Wielmożni Panowie to nie tylko JWP. To również SWRN, Demon, Midz, Gradek, Rymolwerowcy, DJ Rożo i chłopaki z Epinefryny. Należą się im pokłony w pas za to co uczynili w sobotni wieczór w parku przy Niebieskim Parasolu w Chojnowie. Kto nie był niech żałuje, a kto kocha hip hop i nie był, ten nie zna smaku miłości.

Chojnowskie koncerty – wiele można o nich napisać. Niekoniecznie dobrych rzeczy. Trafiają się rodzynki, jak chociażby Kasa Chorych w trakcie ostatniej Majówki, Werbińska & Pawlina jeszcze na deskach starego MOKSiRu czy zeszłoroczne Dni Chojnowa ze świetnym happysad. Jednak pytając młodych chojnowian o najlepszą imprezę w mieście większość z nich bez zastanowienia krzyknie „Rap Melanż”!
Rap Melanż, czyli święto wszystkich fanów hip hopu w Chojnowie. Dzięki ludziom zaangażowanym w coroczne tworzenie tej imprezy w naszym mieście mogliśmy usłyszeć wielu raperów, nie zawsze z najwyższej półki, pod których płyt ciężarem uginają się półki w Empikach, lecz kochających tę grę, kochających rap, żyjących kulturą hip hopową i pragnących przekazać dalej swoją miłość. Prawdziwym zaskoczeniem była zeszłoroczna informacja, gdy okazało się, że do Chojnowa zawita Bisz, autor – zdaniem wielu – najlepszej polskiej rapowej płyty w 2012 roku, „Wilk Chodnikowy”. Zgodnie z przysłowiem mówiącym o rosnącym apetycie w trakcie jedzenia organizatorzy nie mogli spuścić z tonu. Pierwsza informacja mówiła o przyjeździe do naszego miasta legendarnego składu – Molesty. W związku z problemami organizacyjnymi ich występ został odwołany. Jednak nie oznaczało to konieczności odwołania całej imprezy. Miłość do hip hopu wygrała. W świat poszła informacja, która rozgrzała każdego fana rapu w mieście. Gwiazdą Rap Melanż z numerkiem pięć w tytule będzie warszawska grupa JWP. Bang!
W innym miejscu niż w zeszłych latach, tym razem w parku przy Niebieskim Parasolu, na dużej, miejskiej, plenerowej scenie, z konkretnym nagłośnieniem i zaangażowaniem wielu osób – to się nie mogło nie udać. Tak też było. Support gwiazdy, czyli chojnowscy Rymolwerowcy, Midz & Gradek, lubiński Demon, nasza Epinferyna i znający tę grę, niezawodny SWRN dali popis, jaki fani rapu zapamiętają na długo, na pewno do kolejnej edycji Rap Melanżu. Przyjacielski klimat, smak słodkiego powietrza unoszący się wokół i zapach farby kładzionej na plandeki wokół terenu imprezy stworzyły atmosferę godną święta hip hopu. Może to nie Hip Hop Kemp czy mazurski festiwal w Giżycku, ale każdy goszczący w parku mógł poczuć „jak smakuje ta gra”. A smakowała wybornie, szczególnie gdy usłyszeliśmy pierwsze dźwięki takich utworów jak „Szesnastki” czy „Blam” wchodzącej na scenę około godz. 20.30 gwiazdy wieczoru, warszawskiej grupy JWP. Kosi, Ero i Łysol zgodnie z oczekiwaniami pozwolili rękom osób pod sceną zapomnieć czym jest grawitacja. Wszyscy ręce w górę? Tak było!
Pozostały podkładki pod złoty napój, plakaty z logiem JWP i mnóstwo wspaniałych wspomnień z piątej odsłony Rap Melanżu. Czy kolejna, szósta odsłona imprezy przyćmi tegoroczną? Nie mamy wątpliwości. Do zobaczenia za rok pod melanżową sceną!

Organizatorzy Rap Melanż „PiątVki” dziękują wszystkim zaangażowanym w tworzenie imprezy, tj. artystom: SWRN, Demon, Rymolwerowcy, Midz/Gradek/Szafa, JWP, Niebieskiem Parasolowi, Urzędowi Miejskiemu i MOKSiR, Rap Shop Bronx, FrontStyl, patronom medialnym: chojnow.pl i lca.pl, sklepowi „Żabka” Panu Jarosławowi Szczęsnemu, sklepowi „U Jana”, Panu Bogdanowi Styrkowcowi oraz Hotelowi „Pałacyk”.

Komentarze

Impreza fajna,ale drogie bilety jak na Chojnów oraz mniej ludzi jak było w duszku.Zamiast kilku setek było jedna setka z kawałkiem.Gratulację dla organizotora Skowrońskiego,a minus dla burmistrza,ponieważ nie wspomoga należycie młodych organizatorów.
zgłoś komentarz
Burmistrz rapu nie preferuje ,bo zdaniem księdza to muzyka ,która na złą drogę prowadzi młodego człowieka.
zgłoś komentarz
Mlodzi milosnicy tej muzyki nie sa elektoratem, wiec nie trzeba preferowac. Zreszta niewielu mlodych ludzi chodzi na wybory.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform