Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wędrówki z panem Jurkiem. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła.

Autor Jerzy Kucharski
Data utworzenia: 15 maj 2014, 12:04 Wszystkich komentarzy: 0


Wędrówki z panem Jurkiem. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła.

Zapraszam ponownie do Chojnowa. A jak ktoś jest w Chojnowie? To zapraszam na wycieczkę. Wiem, że utknąłem na Szrenicy. Stało się coś fajnego i z tego powodu to całe zamieszanie.

W najbliższą sobotę, 17 maja, między godziną 10 a 12 odbędą się cztery wejścia na wieżę naszego Dużego Kościoła. Cztery grupy po 15 osób wejdą na tę samą wieżę, na której miały miejsce tragiczne wydarzenia z 26 kwietnia 1428 r. Ilość uczestników jest bardzo ograniczona, a wpływają na to warunki bezpieczeństwa.

Już od godziny 930 będzie można zapisać się na jedną z czterech wycieczek. Liczba uczestników jest bardzo ograniczona. Każda piętnastoosobowa grupa będzie wchodzić na wieżę pod opieką dwóch osób.

Jeśli chętnych będzie więcej, to najprawdopodobniej tego typu przedsięwzięcie będzie powtórzone. Mam cichą nadzieję, że wejścia na chojnowską wieżę staną się atrakcją turystyczną Chojnowa.

Chciałbym podziękować księdzu Markowi, że zgodził się na te cztery wycieczki w tak trudnym okresie poprzedzającym remont kościoła.

Jerzy Kucharski

PS. Uwaga! Klatka schodowa na wieżę jest klaustrofobiczna, gdyż przeznaczona była do innych celów. Na początku XV wieku nikt nie myślał o turystyce. W tamtych czasach uprawiano turystykę wojenną i napadowo -roszczeniową.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.