Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Noc w Muzeum w strugach deszczu.

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2014, 23:43 Wszystkich komentarzy: 19


Noc w Muzeum w strugach deszczu.

Już po raz trzeci, jedna z ciekawszych imprez kulturalnych podbijająca coraz więcej miast, Noc Muzeów zagościła w Chojnowie. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia był najazd Husytów na nasze miasto w XV wieku.

- Ta noc była poświęcona okresowi średniowiecza – powiedział nam Jerzy Janus, dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie - Przeżyliśmy mały najazd Husytów. Grupa rekonstrukcyjna „Przyłbica” i grupa rekonstrukcyjna z Chojnowa próbowała nas przenieść w te odległe czasy. Husyci w 1428 r. najechali Chojnów, spalili i zniszczyli miasto. Sporo mieszczan przy tej okazji straciło życie – mówił.

Dziś na szczęście nikt nie poległ. Nawet deszczowa pogoda, która w maju upodobała sobie chojnowskie imprezy, nie przeszkodziła w realizacji dość bogatego programu chojnowskiej Nocy w Muzeum.

Chroniąc się przed deszczem mogliśmy podziwiać – poza wystawami stałymi – dwie wystawy tymczasowe. Damy zachwycały się srebrem, zaś mężczyźni, choć nie tylko, grafikiami Grzegorza Fijałkowskiego. Legniczanin, który niedawno gościł w Chojnowie przy okazji wernisażu swojej wystawy ponownie nas odwiedził prezentując warsztat graficzny. Każdy zainteresowany mógł dotknąć, zapytać i spróbować jak „smakuje” niełatwa sztuka uprawiania grafiki.
W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi występ chóru Skoranta, jeden z punktów tegorocznego programu, musiał odbyć się w jednej z sal muzeum. Mimo „ciasnoty” i nienajlepszej akustyki występ wokalny zebrał sporo braw od słuchających.

Ogromną atrakcją dla bywalców chojnowskiej Nocy w Muzeum jest coroczna Wyprawa Odkrywców. Tym razem nie tylko w salach budynku, lecz ulicami miasta, śmiałkowie wyruszyli w podróż odkrywając wiele ciekawostek na temat Chojnowa. Ostatecznie musieli, prowadzeni przez rymowane instrukcje, odgadnąć hasło zabawy. Spośród najlepszych wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali pamiątkowe podarki.
Czym szczególnym zapisze się w historii Noc w Muzeum 2014? Dziś po raz pierwszy udostępniono zwiedzającym wyremontowaną Basztę Tkaczy. Aktualnie urządzone są tam trzy wystawy przedstawiające zbiory chojnowskiego muzeum, lecz plany na zagospodarowanie tego miejsca są o wiele bogatsze. Na ten temat niebawem więcej na łamach chojnow.pl.

Trzeba przyznać – pogoda nieco zepsuła imprezę. Jednak ci, którzy byli po raz pierwszy, czy nawet coroczni bywalcy zachwycali się tegoroczną imprezą. - Fantastyczny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru, świetna atmosfera, wspaniali ludzie! Po raz pierwszy od wielu lat odwiedziliśmy chojnowskie muzeum i Basztę Tkaczy. Mamy nadzieję na więcej takich wydarzeń w naszym mieście! – powiedzieli nam Joanna i Wojciech. Do zobaczenia za rok!
Komentarze

Człowiek poszedł, by normalnie na taką noc w muzeum, ale tam same mordy z ratusza burmistrz robiący z siebie idiotę, że się niedobrze robi.Przecież mogła, by to być normalna impreza dla chojnowian, a nie popisy lans rzędu i radnych.Serkies opowiada już takie bzdury, że nikt go słuchać nie chce a wszędzie, gdzie się da robi kampanie wyborczą.Czy w innych miastach też tak to wygląda?
zgłoś komentarz
Już zaczyna się trollowanie,ciągle na ten sam temat.Więc najlepiej siedź w domu, i narzekaj,że się nic nie dzieje, jak wszędzie widzisz te same mordy.Ja byłem i uważam,że impreza była jak najbardziej normalna.Nikt się tam nie lansował,ale ty wiesz lepiej, bo siedziałeś w domu- co nie?
zgłoś komentarz
Przyznaję rację "Malinda" dlaczego musimy wiecznie narzekać, obrażać wszystkich i wszystko, każdy ma prawo wyboru . To była impreza dla mieszkańców i każdy mógł przyjść również władze Chojnowa !
zgłoś komentarz
Trefniś urzędu się odezwał :)
Ja zapytam przy okazji, ile kasy ciągnie kasy ta parodia chóru z miasta, ile kosztowała tygodniowa wycieczka do Francji, aby pani randa Czapska mogła sobie za darmo z koleżankami pozwiedzać.Gdzieś urząd publikuje takie wydatki.Za inf z góry dziękuję.
zgłoś komentarz
"Role główne" obstawione przez urząd,burmistrza i lans! ciągle te same gęby na każdej imprezie, wszystkie zdjęciac.Pewnie, że każdy może przyjść, ale czy muszę słuchać wycia Czapskiej i oglądać spoconego przebranego Serkiesa? poco to?
zgłoś komentarz
Po to by tacy jak ty się pytali.Wiedziałem,że zaraz padnie stwierdzenie,trefniś czy coś w tym stylu.To,że nie przyznaję tobie racji, nie znaczy,że jestem obrońcą urzędu, bo daleko mi do tego. Tylko ile można tego słuchać,pod każdym artykułem,nie związanym zupełnie,że zawsze wszystkiemu winny urząd i burmistrz. A ty co zrobiłeś dla tego miasta?. Zapisz się do chóru,to też może gdzieś pojedziesz,ale od samego pierdzenia w fotel, nic z tego nie będzie. Widzę,że masz coś osobistego chyba do p. Czapskiej,skoro tak często ją przywołujesz. Jeśli o nią chodzi,to chyba najbardziej udziela się ze wszystkich radnych, funduje nagrody,pomaga chórowi,ale co ty możesz wiedzieć.
zgłoś komentarz
Przyznaję rację "Malinda" dlaczego musimy wiecznie narzekać, obrażać wszystkich i wszystko, każdy ma prawo wyboru . To była impreza dla mieszkańców i każdy mógł przyjść również władze Chojnowa !
Oczywiście,że każdy mógł przyjść i tak zrobił burmistrz, ale dla niektórych to już jest lans.Gdyby nie pojawiał się na ważniejszych imprezach, byłby zarzut,dlaczego władze miasta się nie interesują.Jak widać dla niektórych malkontentów każda opcja jest złą,pozostaje tylko wieczne, anonimowe trollowanie, bo to im wychodzi najlepiej.
zgłoś komentarz
Czy pomoc i zaangażowanie radnej Czapskiej polega na dojeniu publicznej kasy i opłacanie np ciebie, odpowiesz trefnisiu urzędu i jak widać chóru.Zaprzeczysz że Czapska ciebie opłaca jaki urząd?Za ci jeszcze płacą?
zgłoś komentarz
Byłam,widziałam brałam udział w wyprawie odkrywców-bardzo ciekawa bardzo-brawo dla pomysłodawców.Ciekawy progam z roku na rok coraz ciekawsza fabuła.Byłam na trzech i mogę ocenić.Widziałam wiele ludzi ,dzieci u przebranych w różno epokowe stroje,rycerze,konie smaczna grochówka harcerska i jeszcze jakieś mięsko z kaszą .Nie rozumię jak ktoś może krytykować działania ludzi którzy cos chcą robić dla drugich ludzi.Uważam za Noc Muzeum bardzo udaną.Dziękujemy
zgłoś komentarz
A za co urząd mi płaci, jak i p. Czapska, powiedz, może dowiem się czegoś zabawnego he,he
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform