Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Niesamowite biegi przełajowe zorganizowane przez Gimnazjum nr 1. (VIDEO+FOTO)

Autor Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 30 maj 2014, 13:55 Wszystkich komentarzy: 0


Niesamowite biegi przełajowe zorganizowane przez Gimnazjum nr 1. (VIDEO+FOTO)

W minionym tygodniu Gimnazjum nr 1 zorganizowało Powiatowe Wiosenne Biegi Przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk LZS. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Elżbieta Fałat - dyrektor szkoły. Pomimo deszczowej aury impreza sportowa cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 uczniów: zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.

W zawodach wzięło udział sześć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa w Krotoszycach, Szkoła Podstawowa w Kunicach, Szkoła Podstawowa w Miłkowicach, Szkoła Podstawowa w Bieniowicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie oraz Szkoła Podstawowa w Rosochatej. Tuż po zakończeniu zmagań najmłodszych do biegów przygotowały się gimnazja: Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum w Krotoszycach, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie i Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.

Nad prawidłowym przebiegiem tej imprezy sportowej czuwało 15 opiekunów oraz 12 organizatorów. W sumie na bocznej płycie boiska znajdowało się ponad 230 osób.



ORGANIZATORZY:

- Starostwo Powiatowe w Legnicy,

- Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy,

- Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie

Sędzia Główny zawodów: Maciej Cieśla


Wszyscy uczestnicy tegorocznych biegów przełajowych mieli swoich fanów zgromadzonych na płycie boiska. Koledzy, koleżanki oraz zgromadzeni kibice gorąco wspierali swoich faworytów.


WYNIKI :

- 400 m dziewczęta kl III SP - (startowało 15 )

1. Oliwia Sypień - SP 4 Chojnów - 10 pkt

2. Zofia Augustynowicz - SP Kunice - 9 pkt

3. Klaudia Zyśko - SP Bieniowice - 8 pkt

4. Hanna Sopotnicka - SP Kunice - 7 pkt

5 Karolina Kudaj - SP Miłkowice - 6 pkt

6. Nina Niezgoda - SP Krotoszyce - 5 pkt




- 500m chłopcy kl III SP - (startowało 18)

1. Patryk Gała - SP Kunice - 10 pkt

2. Kuba Zięba - j. w. - 9 pkt

3. Jakub Gacia - SP Rosochata - 8 pkt

4. Jakub Lange - SP Miłkowice - 7 pkt

5. Krystian Sobieraj - SP 4 Chojnów - 6 pkt

6. Szymon Klasowski - SP Krotoszyce - 5 pkt


- 500 m dziewczęta kl IV - ( startowało 13 )

1. Klaudia Kańczuga - SP 4 Chojnów - 10 pkt

2 Weronika Jankowska - SP Krotoszyce - 9 pkt

3. Weronika Wysoczańska - SP Miłkowice - 8 pkt

4. Wiktoria Szymańska - SP Kunice - 7 pkt

5 Milena Duda - j. w. - 6 pkt

6. Nikola Węglewska - SP Miłkowice - 5 pkt


- 600 m chłopcy kl IV - (startowało 18 )

1. Kamil Marszałkowski - SP Krotoszyce - 10 pkt

2 Maciej Wengrzyn - SP 4 Chojnów - 9 pkt

3. Patryk Myśliński - SP Krotoszyce - 8 pkt

4. Hubert Olszak - SP Kunice - 7 pkt

5 Filip Jarosz - SP Miłkowice - 6 pkt

6. Dawid Jamrozik - SP Kunice - 5 pkt


- 600 m chłopcy kl V – (startowało 16 )

1-2 Paweł Galik - SP Bieniowice - 9,5 pkt

Piotr Urbański - j. w. - 9,5 pkt

3 Nikolas Mikołajski - SP 4 Chojnów - 8 pkt

4 Michał Borek - SP Miłkowice - 7 pkt

5 Filip Banaś - SP Rosochata - 6 pkt

6 Kamil Bułaś - SP Bieniowice - 5 pkt


- 600 m dziewczęta kl V (startowało 14 )

1 Julia Matyszczak - SP Miłkowice - 10 pkt

2 Ola Wójcik - SP Krotoszyce - 9 pkt

3. Sabina Olszowska - SP Bieniowice - 8 pkt

4. Lena Niezgoda - SP Krotoszyce - 7 pkt

5. Magda Lachowska - SP Rosochata - 6 pkt

6. Agnieszka Miłuch - SP 4 Chojnów - 5 pkt

- 800 m chłopcy kl VI ( startowało 17 )

1. Piotr Niedbała - SP Bieniowice - 10 pkt

2. Grzegorz Kołbuc - SP Rosochata - 9 pkt

3. Michał Raczkowski - SP Kunice - 8 pkt

4. Maciej Merunowicz - SP nr 4 Chojnów - 7 pkt

5 Paweł Mikołajski - SP Miłkowice - 6 pkt

6 Szymon Orzechowski - j. w. - 5 pkt


- 600 m dziewczęta kl VI ( startowało 15)

1. Oliwia Wierzchowska - SP Miłkowice - 10 pkt

2. Klaudia Danielewska - SP Kunice - 9 pkt

3. Alicja Kopernacka - j. w. - 8 pkt

4. Karolina Bil - SP Miłkowice - 7 pkt

5 Dalia Koch - SP Bieniowice - 6 pkt

6 Natalia Cieślak - Sp nr 4 Chojnów - 5 pkt


- 1000 m chłopcy I kl gimnazjum ( startowało 14 )

1. Damian Rybczyński - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt

2 . Konrad Czarny - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 9 pkt

3. Hubert Zdziech - Gimnazjum Spalona - 8 pkt

4. Karol Czekaj - j. w. - 7 pkt

5 Dawid Drozd - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt

6 Michał Kobylański - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 5 pkt


- 800 m dziewczęta I kl gimnazjum (startowało 13 )

1. Malwina Rynkiewicz - Gimnazjum w Spalonej -10 pkt

2. Angelika Wojniłowicz - j. w. - 9 pkt

3. Natalia Bekacz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt

4. Gabriela Bęben - Gimnazjum Miłkowice - 7 pkt

5. Marlena Piskorowska - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt

6 Katarzyna Brzozowa - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 5 pkt


- 1000 m chłopcy II kl gimnazjum (startowało 15 )

1. Patryk Porczak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt

2. Sebastian Rygol - Gimnazjum Spalona - 9 pkt

3. Marcin Zażurczak - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 8 pkt

4. Kamil Liskiewicz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt

5. Miłosz Kałas - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 6 pkt

6. Mateusz ,Mastalerz - j. w. - 5 pkt


- 800 m dziewczęta II kl gimnazjum ( startowało 13 )

1. Paulina Pisarska - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 10 pkt

2. Paulina Baran - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt

3. Elżbieta Rachowska - Gimnazjum w Spalonej - 8 pkt

4 Patrycja Wuschke - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt

5 Martyna Ziembiec - Gimnazjum Miłkowice - 6 pkt

6 Agnieszka Byś - j. w. - 5 pkt


- 1200 m – chłopcy III kl gimnazjum ( startowało 11 )

1. Przemysław Rumiński - Gimnazjum Miłkowice - 10 pkt

2. Eryk Kozak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt

3 Kamil Witek - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 8 pkt

4 Arek Karasiak - Gimnazjum w Spalonej - 7 pkt

5 Kacper Nowotarski - Gimnazjum Miłkowice - 6 pkt

6 Adrian Dziadusz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 5 pkt


- 1000 m dziewczęta III kl gimnazjum (startowało 11 )

1 Kamila Chochołowicz - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 10 pkt

2 Natalia Naspińska - Gimnazjum w Spalonej - 9 pkt

3 Natalia Olszowska - j. w . - 8 pkt

4 Sandra Traczyk - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 7 pkt

5 Natalia Dróżdż - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt

6 Julia Sildor - Gimnazjum nr 2 - 5 pkt


PUNKTACJA SZKÓŁ :

1. SP Miłkowice : 100 pkt -do Igrzysk 20 pkt

2. SP Kunice : 90 pkt -do Igrzysk 18 pkt

3. SP Krotoszyce : 76 pkt -do Igrzysk 15 pkt

4. SP nr 4 Chojnów :74 pkt -do Igrzysk 12 pkt

5 SP Bieniowice : 66 pkt -do Igrzysk 9 pkt

6 SP Rosochata : 40 pkt- do Igrzysk 6 pkt


PUNKTACJA GIMNAZJUM :

1. Gimnazjum nr 1 Chojnów : 107 pkt - 20 pkt

2 Gimnazjum w Spalonej : 92 pkt -18 pkt

3. Gimnazjum nr 2 Chojnów : 84 pkt - 15 pkt

4. Gimnazjum Miłkowice : 40 pkt - 12 pkt

5.Gimnazjum Krotoszyce : 29 pkt - 9 pkt


Trofea w postaci dyplomów oraz pucharów wręczali: Elżbieta Fałat -Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Chojnowie,Ryszard Dulik -Wiceprzewodniczący Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy i Maciej Cieśla -Sędzia Główny zawodów. Po zakończeniu rywalizacji każdy z uczestników otrzymał słodki upominek ufundowany przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.

Tegoroczne biegi przełajowe nie odbyłyby się bez pomocy: Sławomiry Koczańskiej, Andrzeja Tracza, Bogdana Hołowiaka, Włodzimierza Zatorskiego oraz Macieja Cieśli dzięki którym wszystko przebiegło według planu.

Szczególne słowa podziękowania należą się pani Grażynie Mazur za opiekę medyczną nad zawodniczkami i zawodnikami podczas zawodów sportowych.

Projekt ten został dofinansowany ze środków Powiatu Legnickiego i Fundacji Polska Miedź

Protestów oraz nieszczęśliwych wypadków nie odnotowano .



Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.