Niesamowite biegi przełajowe zorganizowane przez Gimnazjum nr 1. (VIDEO+FOTO)
Creation date: 30 May 2014, 13:55 All comments: 0
W minionym tygodniu Gimnazjum nr 1 zorganizowało Powiatowe Wiosenne Biegi Przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk LZS. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Elżbieta Fałat - dyrektor szkoły. Pomimo deszczowej aury impreza sportowa cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 uczniów: zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych oraz gimnazjów.
W zawodach wzięło udział sześć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa w Krotoszycach, Szkoła Podstawowa w Kunicach, Szkoła Podstawowa w Miłkowicach, Szkoła Podstawowa w Bieniowicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie oraz Szkoła Podstawowa w Rosochatej. Tuż po zakończeniu zmagań najmłodszych do biegów przygotowały się gimnazja: Gimnazjum w Spalonej, Gimnazjum w Krotoszycach, Gimnazjum w Miłkowicach, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie i Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
Nad prawidłowym przebiegiem tej imprezy sportowej czuwało 15 opiekunów oraz 12 organizatorów. W sumie na bocznej płycie boiska znajdowało się ponad 230 osób.
ORGANIZATORZY:
- Starostwo Powiatowe w Legnicy,
- Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy,
- Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie
Sędzia Główny zawodów: Maciej Cieśla
Wszyscy uczestnicy tegorocznych biegów przełajowych mieli swoich fanów zgromadzonych na płycie boiska. Koledzy, koleżanki oraz zgromadzeni kibice gorąco wspierali swoich faworytów.
WYNIKI :
- 400 m dziewczęta kl III SP - (startowało 15 )
1. Oliwia Sypień - SP 4 Chojnów - 10 pkt
2. Zofia Augustynowicz - SP Kunice - 9 pkt
3. Klaudia Zyśko - SP Bieniowice - 8 pkt
4. Hanna Sopotnicka - SP Kunice - 7 pkt
5 Karolina Kudaj - SP Miłkowice - 6 pkt
6. Nina Niezgoda - SP Krotoszyce - 5 pkt
2. Kuba Zięba - j. w. - 9 pkt
3. Jakub Gacia - SP Rosochata - 8 pkt
4. Jakub Lange - SP Miłkowice - 7 pkt
5. Krystian Sobieraj - SP 4 Chojnów - 6 pkt
6. Szymon Klasowski - SP Krotoszyce - 5 pkt
- 500 m dziewczęta kl IV - ( startowało 13 )
1. Klaudia Kańczuga - SP 4 Chojnów - 10 pkt
2 Weronika Jankowska - SP Krotoszyce - 9 pkt
3. Weronika Wysoczańska - SP Miłkowice - 8 pkt
4. Wiktoria Szymańska - SP Kunice - 7 pkt
5 Milena Duda - j. w. - 6 pkt
6. Nikola Węglewska - SP Miłkowice - 5 pkt
- 600 m chłopcy kl IV - (startowało 18 )
1. Kamil Marszałkowski - SP Krotoszyce - 10 pkt
2 Maciej Wengrzyn - SP 4 Chojnów - 9 pkt
3. Patryk Myśliński - SP Krotoszyce - 8 pkt
4. Hubert Olszak - SP Kunice - 7 pkt
5 Filip Jarosz - SP Miłkowice - 6 pkt
6. Dawid Jamrozik - SP Kunice - 5 pkt
- 600 m chłopcy kl V – (startowało 16 )
1-2 Paweł Galik - SP Bieniowice - 9,5 pkt
Piotr Urbański - j. w. - 9,5 pkt
3 Nikolas Mikołajski - SP 4 Chojnów - 8 pkt
4 Michał Borek - SP Miłkowice - 7 pkt
5 Filip Banaś - SP Rosochata - 6 pkt
6 Kamil Bułaś - SP Bieniowice - 5 pkt
- 600 m dziewczęta kl V (startowało 14 )
1 Julia Matyszczak - SP Miłkowice - 10 pkt
2 Ola Wójcik - SP Krotoszyce - 9 pkt
3. Sabina Olszowska - SP Bieniowice - 8 pkt
4. Lena Niezgoda - SP Krotoszyce - 7 pkt
5. Magda Lachowska - SP Rosochata - 6 pkt
6. Agnieszka Miłuch - SP 4 Chojnów - 5 pkt
- 800 m chłopcy kl VI ( startowało 17 )
1. Piotr Niedbała - SP Bieniowice - 10 pkt
2. Grzegorz Kołbuc - SP Rosochata - 9 pkt
3. Michał Raczkowski - SP Kunice - 8 pkt
4. Maciej Merunowicz - SP nr 4 Chojnów - 7 pkt
5 Paweł Mikołajski - SP Miłkowice - 6 pkt
6 Szymon Orzechowski - j. w. - 5 pkt
- 600 m dziewczęta kl VI ( startowało 15)
1. Oliwia Wierzchowska - SP Miłkowice - 10 pkt
2. Klaudia Danielewska - SP Kunice - 9 pkt
3. Alicja Kopernacka - j. w. - 8 pkt
4. Karolina Bil - SP Miłkowice - 7 pkt
5 Dalia Koch - SP Bieniowice - 6 pkt
6 Natalia Cieślak - Sp nr 4 Chojnów - 5 pkt
- 1000 m chłopcy I kl gimnazjum ( startowało 14 )
1. Damian Rybczyński - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt
2 . Konrad Czarny - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 9 pkt
3. Hubert Zdziech - Gimnazjum Spalona - 8 pkt
4. Karol Czekaj - j. w. - 7 pkt
5 Dawid Drozd - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt
6 Michał Kobylański - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 5 pkt
- 800 m dziewczęta I kl gimnazjum (startowało 13 )
1. Malwina Rynkiewicz - Gimnazjum w Spalonej -10 pkt
2. Angelika Wojniłowicz - j. w. - 9 pkt
3. Natalia Bekacz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
4. Gabriela Bęben - Gimnazjum Miłkowice - 7 pkt
5. Marlena Piskorowska - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt
6 Katarzyna Brzozowa - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 5 pkt
- 1000 m chłopcy II kl gimnazjum (startowało 15 )
1. Patryk Porczak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 10 pkt
2. Sebastian Rygol - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Marcin Zażurczak - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 8 pkt
4. Kamil Liskiewicz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt
5. Miłosz Kałas - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 6 pkt
6. Mateusz ,Mastalerz - j. w. - 5 pkt
- 800 m dziewczęta II kl gimnazjum ( startowało 13 )
1. Paulina Pisarska - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 10 pkt
2. Paulina Baran - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt
3. Elżbieta Rachowska - Gimnazjum w Spalonej - 8 pkt
4 Patrycja Wuschke - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 7 pkt
5 Martyna Ziembiec - Gimnazjum Miłkowice - 6 pkt
6 Agnieszka Byś - j. w. - 5 pkt
- 1200 m – chłopcy III kl gimnazjum ( startowało 11 )
1. Przemysław Rumiński - Gimnazjum Miłkowice - 10 pkt
2. Eryk Kozak - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt
3 Kamil Witek - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 8 pkt
4 Arek Karasiak - Gimnazjum w Spalonej - 7 pkt
5 Kacper Nowotarski - Gimnazjum Miłkowice - 6 pkt
6 Adrian Dziadusz - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 5 pkt
- 1000 m dziewczęta III kl gimnazjum (startowało 11 )
1 Kamila Chochołowicz - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 10 pkt
2 Natalia Naspińska - Gimnazjum w Spalonej - 9 pkt
3 Natalia Olszowska - j. w . - 8 pkt
4 Sandra Traczyk - Gimnazjum nr 2 Chojnów - 7 pkt
5 Natalia Dróżdż - Gimnazjum Krotoszyce - 6 pkt
6 Julia Sildor - Gimnazjum nr 2 - 5 pkt
PUNKTACJA SZKÓŁ :
1. SP Miłkowice : 100 pkt -do Igrzysk 20 pkt
2. SP Kunice : 90 pkt -do Igrzysk 18 pkt
3. SP Krotoszyce : 76 pkt -do Igrzysk 15 pkt
4. SP nr 4 Chojnów :74 pkt -do Igrzysk 12
pkt
5 SP Bieniowice : 66 pkt -do Igrzysk 9 pkt
6 SP Rosochata : 40 pkt- do Igrzysk 6 pkt
PUNKTACJA GIMNAZJUM :
1. Gimnazjum nr 1 Chojnów : 107 pkt - 20 pkt
2 Gimnazjum w Spalonej : 92 pkt -18 pkt
3. Gimnazjum nr 2 Chojnów : 84 pkt - 15 pkt
4. Gimnazjum Miłkowice : 40 pkt - 12 pkt
5.Gimnazjum Krotoszyce : 29 pkt - 9 pkt
Trofea w postaci dyplomów oraz pucharów wręczali: Elżbieta Fałat -Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Chojnowie,Ryszard Dulik -Wiceprzewodniczący Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy i Maciej Cieśla -Sędzia Główny zawodów. Po zakończeniu rywalizacji każdy z uczestników otrzymał słodki upominek ufundowany przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
Tegoroczne biegi przełajowe nie odbyłyby się bez pomocy: Sławomiry Koczańskiej, Andrzeja Tracza, Bogdana Hołowiaka, Włodzimierza Zatorskiego oraz Macieja Cieśli dzięki którym wszystko przebiegło według planu.
Szczególne słowa podziękowania należą się pani Grażynie Mazur za opiekę medyczną nad zawodniczkami i zawodnikami podczas zawodów sportowych.
Projekt ten został dofinansowany ze środków Powiatu Legnickiego i Fundacji Polska Miedź
Protestów oraz nieszczęśliwych wypadków nie odnotowano .