Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Podwójne podium dla zawodniczek UKK Oriens MTB

Author: Maciek
Creation date: 11 June 2014, 10:27 All comments: 1


Podwójne podium dla zawodniczek UKK Oriens MTB

W miniony weekend nasi kolarze UKK Oriens MTB nie próżnowali. Tym razem przyszło im rywalizować na trasach zlokalizowanych wokół Jeżowa Sudeckiego oraz Podgórzyna. Młodzi adepci dwóch kółek walczyli podczas V Czasówki Szybowcowej. Podczas tej imprezy sportowej w region karkonoski zjechali się kolarze szosowi z całej Polski.

Był to bardzo ważny wyścig ze względu na fakt, iż jest on zaliczany do tzw. kalendarza dolnośląskiego i punktowany do Challenge DZKol oraz kalendarza masters CH I i G I. Trasa była bardzo wymagająca, a sami kolarze musieli walczyć nie tylko ze stromym podjazdem, ale i panującym upałem. Jazda indywidualna rozegrana została w 17 kategoriach na dystansie 3000m. Kolarze po wielkich trudach kończyli swoje zmagania na Górze Szybowcowej, gdzie usytuowana była meta wyścigu.

Chojnowski klub UKK Oriens MTB wystawił do zawodów tym razem tylko reprezentację żeńską w kategorii junior młodszy. Nasze zawodniczki nie zawiodły oczekiwań i uplasowały się na bardzo dobrych pozycjach. Nikola Pawlikowska po doskonałej jeździe znalazła się na drugim stopni podium, tuż za nią pojawiła się Aleksandra Baranowska i tym samym „pudło” zdominowały zawodniczki z Chojnowa.

W czasie trwania rywalizacji kolarskiej na okolicznych polanach odbywały się pokazy szybowcowe, które towarzyszyły młodym adeptom dwóch kółek podczas zaciętej konkurencji.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.


Comments

Nie tylko podwójne, ale i potrójne podium. Na pierwszym miejscu stanęła również zawodniczka z Chojnowa, tyle że z UKK Sigi- Gim1 w Chojnowie.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform