Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Przedwakacyjne spotkanie z chojnowskimi policjantami

Autor admin
Data utworzenia: 02 lipiec 2014, 09:15 Wszystkich komentarzy: 0


Przedwakacyjne spotkanie z chojnowskimi policjantami

Rozpoczęły się wakacje, czas długich podróży, swawoli, kąpieli w wielkich ośrodkach wodnych, imprez masowych. Mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie kontynuują spotkania z najmłodszymi dbając o ich bezpieczeństwo, zarówno w roku szkolnym jak i w trakcie przerw od szkoły. Ostatnie z nich odbyły się w Rzeszotarach i Siedliskach, gdzie policjanci z naszego miasta rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej oraz wychowankami przedszkola na temat bezpiecznych wakacji.

Prewencyjny program policji „bezpieczne wakacje” porusza tematy – jak zresztą nazwa wskazuje – bezpiecznego wypoczynku w trakcie letniej przerwy od szkoły. Spotkania w Rzeszotarach i Siedliskach traktowały przede wszystkim o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu w trakcie korzystania ze zbiorników wodnych. Nie pominięto również imprez masowych, które często są miejscem wielu niebezpieczeństw. Słuchacze poznali techniki zachowań w trakcie potencjalnych zagrożeń oraz sposoby jak im przeciwdziałać.

Na wyobraźnie najmłodszych perfekcyjnie zadziałały bohaterowie kreskówek -Spandzbob oraz Filip, którzy zademonstrowali jak bezpiecznie poruszać się na drodze, czy to pieszo, czy rowerem.

W spotkaniu poza mundurowymi z Chojnowa obecna była Elżbieta Kiełbasa z legnickiego KRUS-u, która przygotowała na tę okoliczność film rysunkowy poruszający problem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Spotkania kończyły się miłymi akcentami, gdy to słuchaczom rozdano legitymacje i naklejki Klubu Pancernika oraz elementy odblaskowe pozyskane od sponsorów, pomagające dbać o bezpieczeństwo.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform