Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Passione, Core'ngrato czyli recital pieśni włoskich w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 31 sierpień 2014, 20:56 Wszystkich komentarzy: 1


Passione, Core'ngrato czyli recital pieśni włoskich w Chojnowie
Ostatni sierpniowy, niedzielny wieczór niektórym chojnowianom dostarczył wielu emocji. Ci, którzy zdecydowali się udać na zapowiadany koncert Tutto Amore z pewnością zaspokoili swoje kulturalne potrzeby. O godzinie 18.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczął się recital pieśni włoskich. To już drugi koncert dla mieszkańców w wykonaniu chojnowianina Bogusława Bidzińskiego. Poprzedni odbył się w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Wspaniałym występom tenora akompaniował pianista Stanisław Deja. O godzinie 18.00 kościół był już wypełniony po brzegi, zajęte były wszystkie ławki, te główne, boczne a nawet balkon.
Artyści w programie wykonali 14 utworów. Wśród nich znalazły się między innymi: "Intermezzo Cavalleria Rusticana" Pietro Mascagni (1863-1945), "Passione" Ernesto Tagliaferri (1889-1937) czy "Mattinata" Ruggiero Leoncavallo (1857-1919). Każdemu wykonaniu towarzyszył ogrom oklasków. Po zakończeniu występu artyści otrzymali owacje na stojąco oraz podziękowania.
Komentarze

Serkiesowi aż aureola zaświeciła w kościele , aż dziw że go obrączka w rękę nie pali ale to pewnie dlatego że w drugiej ławce siedział. wybory tuż tuż , afery jeszcze bliżej. Jedna już wypłynęła ....
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.