Czarni II Rokitki zwyciężają na trudnym terenie

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 07 październik 2014, 10:30 Wszystkich komentarzy: 0

W czasie, kiedy Czarni Rokitki znakomicie radzą sobie w klasie okręgowej, ich rezerwy czyli druga drużyna Rokitek zaczyna coraz częściej wygrywać w B-klasie. W miniony weekend pokonaliśmy Nową Wieś Złotoryjską 4:3. Był to mecz wyjazdowy. Od samego początku trudno było wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania, gdyż są to dwie równorzędne drużyny. Kibice wskazywali na podział punktów, było jednak nieco inaczej.

Od samego początku inicjatywę w grze przejęła ekipa Czarnych II Rokitki. Już w 10 minucie na listę strzelców wpisał się Mirosław Szłapiński otwierając wynik spotkania. Ekipa z naszej gminy kontrolowała przebieg tego meczu. Z minuty na minutę stwarzaliśmy coraz bardziej klarowne sytuacje pod bramką rywali. Gospodarze byli praktycznie bezradni. W 20 minucie gry, po nabiciu piłki na rękę rywala, sędzia podyktował rzut karny dla naszych. Na jedenastym metrze futbolówkę ułożył kapitan Czarnych Aleksander Pavlou i bez najmniejszego problemu wpakował ją do siatki rywali.

Rokitki nie zwalniały tempa, a kolejny gol był tylko kwestią czasu. Kilka chwil później mogło być już 4:0 po dobrym dograniu Michała Moledny do Wroniaka ten ostatni trafił jednak w słupek. Odważna gra naszych spowodowała błędy w defensywie, które wykorzystała drużyna Nowej Wsi strzelając nam gola do szatni. Do przerwy 3:1.

Druga odsłona meczu wyglądała zupełnie inaczej niż pierwsza. Gospodarze przystąpili do ataku. W 55 minucie gry było już 3:2. Nowa Wieś prowadziła grę. Sytuacja diametralnie zmieniła się w 70 minucie, kiedy to w sytuacji jeden na jednego Nikos Pavlou dał Rokitkom czwartego gola. W tej części gry Huragan zdołał jeszcze strzelić trzeciego gola. Finalnie Czarni II Rokitki zwyciężyli 4:2, po bardzo emocjonującym spotkaniu.

Huragan Nowa Wieś Złotoryjska 3:4 Czarni II Rokitki (1:3)

Skład Czarni II Rokitki: Mokrogulski, Trawka, A. Pavlou, Szłapiński, Różana, Lizak, Moleda, Nigbar, Krysiak, N. Pavlou, Wroniak

Bramki: Szłapiński, A. Pavlou, Wroniak, N. Pavlou