Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Protest przeciwko wysypisku śmieci w centrum Chojnowa (video)

Autor admin
Data utworzenia: 29 październik 2014, 08:40 Wszystkich komentarzy: 3


Protest przeciwko wysypisku śmieci w centrum Chojnowa (video)

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Chojnowa o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko „Przetwarzanie odpadów innych niż niebezpieczne” w Chojnowie, przy ul. Złotoryjskiej, spotkało się z falą protestów ze strony mieszkańców okolicy.

Mieszkańcy złożyli petycję, prosząc o niewydawanie zgody dla firmy „CINETA” Cebula Teresa na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów innych niż niebezpieczne, odpadów z tworzyw sztucznych i złomu. Petycja została poparta wieloma argumentami przemawiających za tym, aby przedsiębiorstwo zaprzestało swoją działalność.

Od czasu, kiedy firma „CINETA” rozpoczęła swoją działalność na terenie ulicy Złotoryjskiej, mieszkańcy okolicy borykają się z problemem inwazji owadów i gryzoni. Pomimo, iż w projekcie zaznaczono, że firma posiada system zbierania odcieków, to przy ul. Złotoryjskiej jest punkt, w którym zatrzymuje się kanalizacja i wszelkie odpady spływają do jednego miejsca. Obawy mieszkańców wynikają z faktu, że pomimo deklaracji, iż śmieci będą przechowywane w specjalnie do tego przystosowanych kontenerach i workach, na chwilę obecną zalegają bezpośrednio na glebie, a nie betonowym podłożu jak zostało nakreślone w projekcie. Ponadto, od czasu, kiedy firma prosperuje, mieszkańcy borykają się z utrudnieniami ruchu drogowego, ponieważ załadunek samochodów ciężarowych odbywa się bezpośrednio na ulicy, a nie terenie firmy czy miejscu specjalnie do tego przeznaczonym.

W związku z działalnością firmy, wizerunek okolicy stał się nieestetyczny, z uwagi na hałdy śmieci zalegające na jej terenie. Spada wartość mieszkań, bo kto chciałby mieszkać w brudnej i hałaśliwej okolicy, gdzie zamiast zapachu świeżości wydobywa się smród, a w hałdach śmieci wylegają się różnorodne insekty?

Komentarze

Realia są takie że pod pozorem tzw.składowiska odpadów bezpiecznych, potem tam dziwnym trafem znajdują sie odpady niebezpieczne, firma bankrutuje a gmina jest umoczona po uszy odpadami których neutralizacja kosztuje miliny. Ten proceder w Polsce wielokrotnie był już powielany. Zawsze firmy potem upadają. Zresztą od zachodniej strony wysypisko? To przecież wiatry nawieją ten smród do miasta
zgłoś komentarz
gdyby obecny burmistrz miał lep na karku juz dawno zorganizowałby sortownie lub punkt przeładunkowy zdala od miasta czyli na składowisku w białej - ale niestety nie ma. Ludzie mieli by pracę , miasto oszczędności na cenie śmieci , wszystkim było by łatwiej ale niestety serkies to wuefista i na takich sprawach sie nie zna. czas go zminic bo zrobi Wam śmietnik w całym mieście .
zgłoś komentarz
Ta już odpady niebezpieczne, już plagi, już substancje niepożądane. Ja pier****. Ktoś zarabia z legalnego źródła i to śmierdzi mieszkańcom najbardziej. Przetwarzaja tam głównie plastiki PET czyli najmniejsze zło. Clumsy ta firma zatrudnia mieszkańców z miasta do sortowania śmieci jakieś prace interwencyjne czy coś. Będą konsultacje społeczne i wtedy będzie można dogadać pewne kwestie, zasugerować rozwiązania wszystko w granicach rozsądku. A portal niech nie sieje demagogii i nie zniechęca inwestorów.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.