Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

ABSOLWENTKA SP4 W CHOJNOWIE - MARTA SOBIECHOWSKA - STYPENDYSTKĄ PROGRAMU "zDOLNY ŚLĄSK

Autor SP4
Data utworzenia: 31 październik 2014, 10:16 Wszystkich komentarzy: 0


ABSOLWENTKA SP4 W CHOJNOWIE - MARTA SOBIECHOWSKA - STYPENDYSTKĄ PROGRAMU "zDOLNY ŚLĄSK

MARTA SOBIECHOWSKA - absolwentka SP 4 w Chojnowie została laureatką XIV EDYCJI KONKURSU STYPENDIALNEGO „ZDOLNY ŚLĄSK” FUNDACJI EDUKACJI MIĘDZYNARODOWEJ.

28 października 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna. Marta jest jedną z siedmiu osób z województwa dolnośląskiego, która otrzymała stypendium za osiągnięcia naukowe w kategorii szkół podstawowych.


Na posiedzeniu w dniu 9 października 2014 roku Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, po zapoznaniu się z raportem – powołanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej - Zespołu Stypendialnego przyznała 55 stypendiów w ramach XIV edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. W skład Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień wchodzą:

a) Przewodniczący – Marszałek Województwa Dolnośląskiego,

b) Prezes Zarządu Fundacji Edukacji Międzynarodowej,

c) Dolnośląski Kurator Oświaty,

d) Przedstawiciel Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia, Opola i Zielonej Góry,

e) Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,

f) Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.


Stypendia przyznano w kategoriach: za osiągnięcia naukowe (26 stypendiów), sportowe (18),

artystyczne (5), za działalność społeczną (5) oraz jedno stypendium specjalne. Laureatami konkursu zostali uczniowie i absolwenci szkół podstawowych (15 osób), gimnazjów (23 osoby) oraz szkół ponadgimnazjalnych (17 osób). 55 uczniów z całego Dolnego Śląska otrzyma roczne stypendia w wysokości od 2500 do 3500 złotych.

Aby otrzymać takie wyróżnienie, należało złożyć wniosek oraz dokumenty potwierdzające osiągnięcia szkolne oraz pozaszkolne. Konkurencja była olbrzymia – wpłynęło ponad 330 wniosków spełniających formalne wymogi. „Ocena wniosków była skomplikowaną i wielostopniową procedurą, a ostateczny wynik zależał od wielu czynników. Warto dodać, że ocena nie polegała na prostym rankingu średnich ocen kandydatów i ilości zdobytych przez nich dyplomów. W Konkursie „zDolny Śląsk” najwyżej oceniani są „kandydaci z osobowością”, uczniowie wytrwale pracujący nad rozwojem własnych talentów, ale i dostrzegający potrzeby innych, zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności. (…)” – to słowa, które padły podczas gali.

Mamy nadzieję, że stypendium te pomoże naszej laureatce w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, że będzie stanowiło bodziec do dalszego rozwoju i podbudowuje jej wiarę we własne możliwości. Marta jest obecnie uczennicą Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.