Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Za nami Tydzień Patriotyzmu zorganizowany przez PZS

Autor admin
Data utworzenia: 17 listopad 2014, 17:28 Wszystkich komentarzy: 0


Za nami Tydzień Patriotyzmu zorganizowany przez PZS

Dobiegł końca Tydzień Patriotyzmu organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół. Odbyło się wzruszające widowisko muzyczno- poetyckie, ognisko patriotyczne, czytanie utworów o charakterze patriotycznym w chojnowskich szkołach i na zakończenie- IV Turniej Szachowy o Puchar Polskiej Miedzi.

Tydzień patriotyzmu rozpoczął się 12 listopada w auli przy ul. Poźniaków. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół przygotowali na tę okoliczność wzruszające widowisko muzyczno- poetyckie. Deklamowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wystąpieniom towarzyszyła wyjątkowa oprawa- (cały program artystyczny odbył się przy zaciemnionej scenie i widowni), dekoracja sceny złożona z białych i czerwonych róż, które rozkwitały dzięki słowom znanej pieśni.


Zgromadzeni na widowni goście przygotowany program artystyczny obejrzeli w pełnym skupieniu. Nie brakowało wzruszeń i wielu słów podziwu.


W czwartek, w parku przy ul. Poźniaków zabrzmiały pieśni patriotyczne. Na ognisko przybyło wielu uczniów, nauczycieli i mieszkańców Chojnowa, którzy wzięli udział w uroczystym pasowaniu na ucznia klasy ratowniczo- pożarniczej i wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Był to również czas refleksji i wspomnień ks. Krzysztofa Bojko w I rocznicę jego śmierci.W piątek, we wszystkich chojnowskich szkołach czytano utwory o tematyce patriotycznej, które miały skłonić do refleksji oraz przypomnieć o ważnych wydarzeniach historycznych.Tydzień patriotyzmu zakończył się IV Turniejem Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.